Іноземці зможуть отримати землю в Україні лише через успадкування


Іноземці зможуть отримати землю в Україні лише через успадкування

Для іноземних громадян існує єдиний спосіб стати землевласником в Україні - отримати наділ у спадщину, повідомляє Експерт Агро.

Нове земельне законодавство передбачає, що іноземці зможуть отримувати право власності на землю лише через успадкування. Про це заявив на Всеукраїнських громадських слуханнях на тему: "Земельна реформа в дії: обговорення законопроектів "Про ринок земель" заступник голови Держземагентства України Микола Калюжний.

"Нове земельне законодавство передбачає, що іноземці зможуть отримувати право власності на землю лише через успадкування. Однак, згідно із законом, протягом року громадянин іншої держави повинен буде продати або подарувати успадкований наділ громадянам України, інакше земля надійде в розпорядження Держземагентства, яке здійснить продаж самостійно, після чого передасть гроші колишньому власнику. Україна є єдиною країною, де буде існувати така норма", - підкреслив чиновник.

Нагадаємо, що проектом закону про ринок землі обмежується участь іноземного капіталу в придбанні земель сільгосппризначення в Україні, як фізичних осіб-іноземців, так і юридичних осіб, засновниками яких є іноземні особи або іноземні компанії.

Заборона на купівлю поширюється на іноземних громадян, осіб без громадянства, підприємства, засновані за участю іноземних фізичних та юридичних осіб, іноземних юридичних осіб та іноземних держав. Документом передбачається, що земельні ділянки сільгосппризначення, придбані у власність даними особами, підлягають відчуженню протягом одного року з дати придбання. Якщо дані земельні ділянки не були відчужені протягом одного року, вони підлягають примусовому відчуженню на земельних торгах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua