Після реформи у власності однієї особи не зможе бути більше 2100 га


Після реформи у власності однієї особи не зможе бути більше 2100 га

Законом Про ринок земель буде введена в обіг земля сільськогосподарського призначення, одночасно передбачається ввести чіткі обмеження на максимальну кількість земель у володінні в одних руках, йдеться в повідомленні Кабміну.

Так, голова Держземагентства Сергій Тимченко під час виступу на семінарі в Дніпропетровську заявив, що, залежно від якості землі, такий показник складе від 900 до 2000 гектарів.

"Тому розмови про те, що олігархи і латифундисти будуть масово скуповувати українські чорноземи - не більш ніж розмови. Надмірна концентрація земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності окремих громадян стане неможливою", - сказав він.

Чиновник при цьому сказав, що, в будь-якому випадку, у власності однієї особи на всій території країни не зможе бути більше 2100 га сільськогосподарських земель.

Тимченко також сказав, що для того, щоб запобігти монополізації земель, передбачається перекрити можливість скупки земель на підставних осіб. І при операції на більш ніж 150 тис. грн необхідно буде надати декларацію про доходи і довести законність отримання коштів.

Крім того, додав чиновник, в рамках економічної конкуренції будуть проводитися антимонопольні перевірки родинних та інших зв'язків зацікавлених осіб.

Нагадаємо, що уряд направив у Раду проект закону про ринок земель. Документ спрямований на завершення створення ринкових умов для залучення земельних ділянок сільськогосподарського призначення в економічний оборот, на організацію прозорого ринку земель з впровадженням конкуренції при їх продажу, на забезпечення повноти надходження податків і зборів, зокрема, від продажу земельних ділянок і прав оренди на них, а також держмита від операцій на ринку землі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua