Близько мільйона банківських службовців у Індії вийшли на акцію протесту


Близько мільйона банківських службовців у Індії вийшли на акцію протесту

Близько 900 тисяч банківських працівників Індії беруть участь у страйку, вимагаючи скасувати розпродаж акцій державних банків. Про це розповів РІА Новини один з організаторів страйку, глава Всеіндійської організації банківських співробітників Алок Кхаре.

Одноденна акція протесту порушила роботу банківського сектора Індії, більше половини якого припадає на державні банки. Приватні банки працюють в нормальному режимі, проте деякі платежі проходять із затримкою.

"Страйк проходить під егідою спільноти дев'яти найбільших банківських профспілкових організацій і проходить дуже успішно. На роботу не вийшли близько 900 тисяч співробітників банків, переважно державних. У страйку взяли участь також ряд співробітників кооперативних і навіть приватних банків", - сказав Кхаре, який також очолює Всеіндійський державний банк Індоре (штат Мадхья-Прадеш).

Страйкарі звинувачують уряд в прагненні перейти до західної моделі банківської діяльності з домінуванням приватного капіталу. Учасники страйку протестують проти планів уряду з продажу часток у держбанках приватним особам, передачі функцій співробітників стороннім організаціям.

"Ми проти приватизації, продажу акцій іноземним організаціям, передачі стороннім підрядникам частини банківських функцій, що веде до відмови від прийому на роботу нових співробітників, видачі ліцензій приватним корпораціям", - пояснив співрозмовник агентства.

Кхаре уточнив, що співробітники держбанків не бояться конкуренції і готові підвищувати продуктивність праці, але категорично проти виходу держави з капіталу банків.

"Всі без винятку державні банки приносять прибуток, і жоден з них не отримав жодної рупії субсидій після нещодавньої фінансової кризи. Для підвищення ефективності не потрібна приватизація. Держбанки необхідно докапіталізувати, а також посилити законодавство у сфері стягнення "поганих" боргів", - сказав Кхаре.

На його думку, індійська фінансова система встояла в 2008 році завдяки державним банкам, і уряду не слід прагнути до західної моделі ведення бізнесу.

"Якщо уряд не прислухається до наших вимог в майбутньому можуть бути оголошені нові страйки", - запевнив Кхаре.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua