Реактори на АЕС України безпечні - глава "Енергоатому"


Реактори на АЕС України безпечні - глава "Енергоатому"

Україна сьогодні експлуатує сучасні реактори, що відповідають всім вимогам безпеки, повідомив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Він підкреслив, що після аварії на "Фукусімі-1" був введений особливий режим на українських станціях, були проведені протиаварійні тренування, прийняті довгострокові заходи з підвищення безпеки.

"Крім того, до середини жовтня ми маємо намір провести разом з європейськими країнами так звані стрес-тести. Вони передбачають виконання поглибленого аналізу безпеки з урахуванням усіляких природних катаклізмів", - сказав Недашковський.

Глава "Енергоатому" нагадав, що на всіх 15 українських ядерних енергоблоках проведена істотна модернізація: "У середині 90-х експерти МАГАТЕ і наші фахівці підготували так звані "зелені книги", в яких були враховані всі недоліки. І з 2002 по 2010 рік ми виконали програму щодо їх усунення".

Він підкреслив, що в Україні створена унікальна система підготовки персоналу для АЕС. "Тільки у нас на кожному енергоблоці є до 10 змін ліцензованого персоналу, в той час як у світі зазвичай - 6-7", - зазначив Недашковський.

Президент "Енергоатому" висловив упевненість, то в найближчі 30 років Україна не має можливості відмовитися від ядерної енергетики. "В Україні на 15 атомних енергоблоках виробляється близько 50% всієї електроенергії країни. А при самих оптимістичних прогнозах альтернативні джерела енергії навряд чи займуть більше 5-7% у загальному енергобалансі Україні", - підкреслив Недашковський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua