"Газпром" ставить умовою зниження ціни газу для України злиття з "Нафтогазом"


"Газпром" ставить умовою зниження ціни газу для України злиття з "Нафтогазом"

"Газпром" може піти на зниження ціни газу для України у разі прийняття рішення про злиття з НАК "Нафтогаз України", повідомив глава правління "Газпрому" Олексій Міллер на прес-конференції.

"Ми можемо піти назустріч нашим друзям із розумінням того, що це буде одна компанія, у якої спільна стратегія, спільні цілі", - сказав він.

"Всі зустрічі, переговори, які велися й будуть вестись з української тематики, вони в першооснові виходять з розуміння створення спільної компанії, або створення ЄЕП, але це не питання "Газпрому", - додав Міллер.

Глава "Газпрому" заявив, що ціна на газ для України відповідно до досягнутих торік у Харкові домовленостей на $100 нижча, ніж ринкова. "У другому кварталі (України) по $297 за 1000 куб. м отримує газ. Білорусь - член Митного союзу, союзна держава, де у нас 50% в "Белтрансгазі", купує газ по $244. Різниця, взагалі, не суттєва", - сказав Міллер.

На його думку, НАК "Нафтогаз України" і Україна в цілому могли б вирішити дуже багато питань, прийнявши російську пропозицію про злиття "Газпрому" і "Нафтогазу". "Ми говоримо, що в цьому випадку буде єдина цінова політика компанії щодо споживачів в Україні: це стосується і населення України, і промисловості щодо переходу на внутрішні російські ціни. Це значно нижче, ніж навіть білоруська ціна", - заявив глава "Газпрому".

Він додав, що в цьому випадку у "Нафтогазу" з'являється можливість на постійній основі фінансувати реконструкцію та модернізацію газотранспортної системи. Як вважає Міллер, пропонований сьогодні варіант запозичення "кількох мільярдів євро" це питання не вирішить: "Можна взяти, щось там підлатати, але що далі?" / P>

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Ціна на російський газ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua