МЕА введе на ринок 60 млн барелів нафти зі стратегічних запасів


МЕА введе на ринок 60 млн барелів нафти зі стратегічних запасів

У Міжнародному енергетичному агентстві в четвер повідомили, що в наступні 30 днів із стратегічних запасів буде задіяно 60 млн барелів нафти, щоб компенсувати нестачу її експорту з Лівії, де йде громадянська війна. Ця заява спровокувала падіння цін на "чорне золото".

Країни МЕА будуть поставляти на ринок 2 млн барелів нафти щодня, щоб компенсувати її брак, поки на світовий ринок не надійде додаткова нафта, видобуток якої запланований в країнах-постачальниках.

Це спрямовано на те, щоб задовольнити зростаючий попит на нафту в літній період у зв'язку зі збільшенням споживання бензину в США і зростанням попиту в Китаї. В останні дні ціни на нафту знижуються, проте споживачі побоюються браку пропозиції пізніше цього літа.

Саудівська Аравія вже пообіцяла збільшити нафтовидобуток на 1 млн барелів у цьому місяці. У МЕА схвалюють рішення королівства, проте аналітики уважно стежать за запасами в останні місяці, відтоді як раніше цього року ринок втратив поставок нафти з Лівії.

"Я очікую, що це рішення допоможе забезпечити достатній рівень пропозиції на ринку і надасть підтримку світовій економіці", - заявив директор МЕА Нобуо Танака.

Це лише третій випадок за всю історію, коли МЕА задіє нафту зі стратегічних запасів. Раніше ці запаси використовувалися під час першої війни в Перській затоці і після урагану Катріна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua