ЄС зробить економію енергії обов'язковою для країн-членів


ЄС зробить економію енергії обов'язковою для країн-членів

Для Євросоюзу, який є залежним від поставок енергії і дорого її оплачує, енергозберігаючі технології мають вирішальне значення, заявив у середу член Єврокомісії з енергетики Гюнтер Еттінгер.

"Сьогодні ми звертаємося до надзвичайно важливої сфери, щодо якої повинні прийняти знакове рішення. Мова йде про проект директиви про енергетичну ефективність", - повідомив Еттінгер на брифінгу в Брюсселі, коментуючи дискусію, що відбулася на засіданні Єврокомісії.

Він нагадав, що в економічній "Стратегії 2020" Європейського союзу енергетична ефективність значиться серед найважливіших завдань європейської економіки.

За словами єврокомісара, при нинішніх зусиллях в цій галузі Євросоюз підійде до 2020 року з 9-10% економії, але ніяк не оголошеними 20%. Щоб виконати цей план, необхідно прийняти законодавчі зобов'язуючі заходи, які наказували б країнам ЄС виконання мінімальних норм економії.

Цей проект передбачається розділити на два періоди - добровільний, включаючи 2013-й рік, і період обов'язковий, починаючи з 2014 року.

На ринку енергії економія так само необхідна, як і на будь-якому іншому, зазначив Еттінгер. У реалізації проекту лідируючу роль має зіграти державний сектор, який має у своєму розпорядженні величезну кількість будівель громадського призначення.

При їх оновленні або ремонтах треба займатися не тільки фарбуванням та іншими традиційними роботами, але і заходами, спрямованими на економію енергії.

В даний час статистика економії показує близько 1,5% на рік. Щоб досягти поставлених цілей, заявив європейський комісар, необхідно забезпечити 3% економії на рік.

Можливі багато заходів у різних сферах, але пріоритетним буде оновлення державних будівель: казарм, шкіл, лікарень, виставкових центрів і т.д. У плани реконструкцій і ремонтів тепер повинні включатися елементи енергетичної ефективності.

Еттінгер не сумнівається, що проект легко подолає стадію обговорень та погоджень і стане законодавчим актом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua