Янукович: В Україні дуже гостро стоїть питання ціни на газ


Янукович: В Україні дуже гостро стоїть питання ціни на газ

В Україні дуже гостро стоїть питання ціни на газ. У зв'язку з контрактом 2009 року між Україною і Росією зростання ціни на газ несе загрозу українській економіці. Про це завив Президент України Віктор Янукович на нараді Ради Регіонів в Лівадії (Ялта), передає кореспондент РБК-Україна.

"Дуже серйозно стоїть питання ціни на газ. Ми перебуваємо в надзвичайно складному становищі, тому що формула, яка задіяна в ціні на газ в контракті 2009 року, не відповідає ні економічним, ні іншим розрахунками. Але вона сьогодні діє", - сказав Янукович.

Глава держави попросив присутніх спрогнозувати, як динаміка цін на газ позначиться на економіці країни.

За словами Януковича, рік для економіки України буде важким, тому що необхідно виплатити 90 млрд грн зовнішнього боргу.

Разом з тим Президент відзначив, що половина цієї суми вже виплачена.

Нагадаємо, 24 травня ц.р. Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером і міністром з питань палива та енергетики України Юрієм Бойко заявив, що підписана в 2009 р. газова угода «є некоректною по відношенню до України». «Звичайно, викликає питання і базова ціна, і сама формула. Та формула, яка застосовується в Європі, для України абсолютно не підходить», - підкреслив Президент.

В. Янукович також зазначив, що ціна на газ для нашої держави, в порівнянні з країнами Європи, повинна бути значно нижчою - з огляду зокрема меншу відстань між Україною та Росією і підписані минулого року харківські угоди.

14 травня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що з метою економії коштів Кабінет Міністрів України зробив необхідні закупівлі російського газу в першому кварталі цього року, і майже не буде робити їх у другому кварталі, через щоквартальне подорожчання ціни на блакитне паливо. "У наступному півріччі, другому півріччі 2011 р. ми газу будемо купувати значно менше, ніж у першому півріччі, оскільки його ціна зросте. Ми основні закупівлі зробили в I кварталі, а в II кварталі практично не будемо закуповувати газ", - повідомив він.

12 травня ц.р. заступник начальника департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля) України Костянтин Бородін заявив, що ціна російського газу для України в кінці 2011 р. перевищить 400 дол за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол. "Прогнозна ціна для України в III кварталі - 350 дол за 1 тис. куб. м, в IV (кварталі) - 400 (дол) і вище з урахуванням знижки", - заявив він.

Нагадаємо, в макроекономічному огляді Національного банку України повідомлялося, що ціна на імпортований газ в IV кв. 2011 зросте до 333 дол за тис. куб. м у порівнянні з 256,7 дол на кінець 2010 р.

Також міністр з питань палива та енергетики Юрій Бойко заявляв, що згідно з формулою, ціна на російський газ для України в IV кварталі 2011 р. складе 347 дол за тис. куб. м.

Відзначимо, 21 квітня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна вважає неприйнятною формулу, застосовану для розрахунку ціни на російський газ, і вважає за необхідне знайти в цьому питанні рішення, яке задовольнило б обидві сторони.

Ціна природного газу для України в першому кварталі 2011 р. склала близько 264 дол за тис. куб. м. Планується, що в 2011 р. Україна закупить в РФ близько 40 млрд куб. м газу в порівнянні з 36,5 млрд куб. м в 2010 р. У 2010 р. Україна перерахувала Росії за газ близько 13 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Ціна на російський газ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua