0 800 307 555
0 800 307 555

БЮТ хоче подовжити мораторій на продаж землі до 2013 року


БЮТ хоче подовжити мораторій на продаж землі до 2013 року

Лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко пропонує ухвалити закон про встановлення мораторію до 2013 року на введення ринку сільськогосподарських земель в Україні.

На засіданні погоджувальної ради Кириленко запропонував проголосувати "за те, що запропонував президент у щорічному посланні - впровадити ринок землі з 2013 року".

За його словами, це дозволить аграріям спокійно укладати договори оренди до 2013 року.

При цьому Кириленко розкритикував наміри розглянути на нинішньому пленарному тижні 2 законопроекти, що стосуються ринку землі в Україні. В разі ухвалення цих законів, автоматично скасовується мораторій на ринок землі в Україні.

Сьогодні Тимошенко заявила, що опозиція має намір провести референдум про доцільність приватизації землі сільськогосподарського призначення.

7 квітня В. Янукович у посланні депутатам Верховної Ради заявив, що мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення гальмує розвиток сільського господарства.

Заборона на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні до ухвалення законів про державний земельний кадастр та ринок землі. Крім того, Верховна Рада України 22 грудня 2009 року ухвалила закон про подовження до 1 січня 2012 року мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель і 19 січня 2010 року подолала вето президента на цей закон.

Парламент 20 березня 2007 року ухвалив закон про Державний земельний кадастр, однак пізніше президент ветував цей документ. Проект закону про ринок земель ухвалений тільки в першому читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua