0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна на горілку може вирости на 55%


Ціна на горілку може вирости на 55%

Підвищити мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки з 17,96 грн до 27,9 грн, або на 55,3%, просять уряд України провідні національні виробники цього напою.

Відповідний відкритий лист на адресу прем'єр-міністра України Миколи Азарова направила асоціація "Укргорілка" та ще сім виробників у четвер, 14 квітня.

"Цінове обмеження зробить неможливим реалізацію нелегальної продукції в торгових мережах за демпінговими цінами за рахунок несплати податків та створить необхідні економічні гарантії для легальних виробників", - йдеться в листі.

Згідно з ним, з моменту встановлення в жовтні 2009 року нинішньої мінімальної ціни акцизний збір був підвищений до 42,12 грн/л 100% спирту, ціна самого спирту збільшилася з 70 грн до 135 грн за дал, а склотара подорожчала на 20% .

"Постійно стримувати підвищення ціни за рахунок скорочення рентабельності неможливо", - стверджують виробники горілки, вказуючи, що рентабельність впала в середньому до 5%. На їхню думку, Україні важливо зберегти легальний ринок міцного алкоголю, як бюджетоутворюючої галузі.

Лист підписали керівники ТОВ "ТБ "Мегаполіс", ТОВ "Лікеро-горілчаний завод (ЛГЗ) "Прайм", ТОВ "Національна горілчана компанія", ДП "Українська горілчана компанія "Nemiroff", ТОВ "Золотоніський ЛГЗ "Златогор", ЗАТ "Кременчуцький ЛГЗ" і "ТОВ "Кримська горілчана компанія".

Нагадаємо, що Молдова збирається скасувати мита на ввезення української горілки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua