0 800 307 555
0 800 307 555

Після гречки і вівсянки почало дорожчати пшоно


Після гречки і вівсянки почало дорожчати пшоно

Після зникнення з полиць гречки і подорожчання вівсянки новим об'єктом підвищеного попиту стало пшоно. У деяких регіонах крупу вже практично не знайти.

На сході країни пшона в роздрібній торгівлі майже немає, а в решті регіонів ціна зросла на 80-90 копійок, досягши 10-12 грн за кіло (минулої осені - 7-8 грн), повідомляє газета Сегодня.

На думку експерта консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник, попит на крупи - замінники гречки (овес, пшоно, горох, рис) за 3-4 місяці поступово зріс, і цим скористалися торговці. "Простий спосіб підняти продажі і одночасно ціни - організувати невеликий дефіцит, а потім викинути товар на прилавок, - говорить Колесник. - Продавці це засвоїли на прикладі з гречкою і цукром. При цьому покупці вже не дивляться на те, що кіло продукту коштує на 30-50 коп. більше, ніж раніше, головне, що він є. Хоча набирати про запас ні пшоно, ні, наприклад, вівсянку не раджу - зіпсується".

Директор інформаційної компанії "ПроАгро" Микола Верницький стверджує, що попит на пшоно зріс через дефіцит його в Росії. У сусідній країні ціни на пшоно становлять еквівалент 18-20 грн за кіло, тому крупу почали вивозити в РФ.

Зважаючи на підвищення цін на гречку уряд встановив на неї рекомендовану ціну, після чого крупа зникла з прилавків. Через дефіцит гречки споживачі переключилися на вівсяну крупу, і ціни на неї відповідно піднялися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua