0 800 307 555
0 800 307 555

Суд скасував стягнення з "Нафтогазу" на користь Merchant International Company 24,7 млн дол


Суд скасував стягнення з "Нафтогазу" на користь Merchant International Company 24,7 млн дол

Вищий господарський суд скасував своє рішення від 29 червня 2006 року, згідно з яким з Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на користь компанії Merchant International Company Ltd (США) було стягнуто більше 24 714,5 тис. доларів боргу.

Про це Українським Новинам повідомило джерело в суді.

За його словами, справу направлено на повторний розгляд до Господарського суду Києва.

Відповідачем у справі виступає компанія "Северстудстрой" (Росія).

Борг "Нафтогазу" виник після підписання в 1997 році договору між російським "Газпромом" і концерном "Укргазпром" (правонаступником якого є НАК) про постачання газу в Україну.

Згідно з цими домовленостями, "Укргазпром" був зобов'язаний погасити борг компанії "Сургутгазпром" (входив до структури "Газпрому") перед "Северстудстроем" розміром близько 14,6 млн доларів в рахунок оплати частини поставленого в Україну газу.

В свою чергу "Северстудстрой" переуступив право вимоги в НАКу частини цього боргу розміром 9,733 млн доларів на користь Merchant International.

У 2002 році американська компанія звернулася до українських судів і в 2006 році добилася рішення Вищого госпсуду на свою користь.

Із загальної стягуваної суми 24,714 млн доларів безпосередньо борг НАКу становить 9,733 млн доларів, решта 14,98й млн - пеня та судові витрати.

У 2010 році Merchant International звернулася до британського суду з позовом про примусове виконання рішення Вищого госпсуду від 2006 року.

В результаті розгляду цієї справи суд наклав арешт на 5,8% акцій компанії JKX Oil & Gas plc (Великобританія), якими володіє "Нафтогаз".

Як повідомляло агентство, "Нафтогаз України" є монополістом з транспортування газу транзитними газопроводами, монополістом з транспортування нафти нафтопроводами, а також найбільшим видобувачем газу і найбільшим видобувачем нафти в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua