0 800 307 555
0 800 307 555

ВР прийняла за основу законопроект про рівні умови для початку ведення бізнесу в Україні


ВР прийняла за основу законопроект про рівні умови для початку ведення бізнесу в Україні

Верховна Рада України (ВР) сьогодні 7 квітня, під час вечірнього засідання прийняла за основу урядовий законопроект щодо спрощення початку підприємництва шляхом забезпечення однакових стартових умов для початку ведення бізнесу в Україні суб'єктами господарювання. Відповідний проект закону (№8294 від 24.03.2011 р.) підтримали 271 народний депутат.

Так, проектом закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури початку підприємництва" пропонується ввести можливість для засновників юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутні фонди в розмірах і в складі, що їм необхідні для відкриття власної справи.

Одночасно законопроектом мінімізуються витрати власних коштів засновників на етапі створення юридичних осіб, які в даний час витрачаються на оплату установам банків при відкритті тимчасових рахунків, і на внесення грошових коштів в якості внесків у статутні фонди до моменту проведення їх державної реєстрації як юридичних осіб, на оплату за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах і рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.

З метою скоротити витрати часу громадян на оплату реєстраційного збору та інших оплат за проведення різних реєстраційних дій законопроектом передбачається в органах державної реєстрації встановити платіжні термінали.

Крім того, законопроектом скорочується термін проведення державної реєстрації юридичної особи з трьох днів до двох днів.

Також законопроектом спрощуються вимоги, що діють на даний час, за обов'язкового нотаріального оформлення окремих документів, що подаються на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та фізичної особи - підприємця.

Реалізувати зазначене передбачається шляхом внесення необхідних змін до Цивільного та Господарського кодексів України та законів України: "Про господарські товариства" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua