0 800 307 555
0 800 307 555

Єврокомісія: Україні доведеться вибирати - Митний союз чи ЗВТ з ЄС


Єврокомісія: Україні доведеться вибирати - Митний союз чи ЗВТ з ЄС

Україна вільна укладати будь-які торговельні угоди, але приєднання її до Митному союзу зробить неможливим переговори з ЄС щодо зони вільної торгівлі, заявив представник Європейської комісії, споуксмен з питань торгівлі Джон Кленсі.

Він зазначив, що Україна вільна укладати будь-які торговельні угоди відповідно до її економічних пріоритетів, зокрема й інші угоди про зону вільної торгівлі. При цьому в Європейській комісії наголосили: "підкоряючись логіці, ці угоди не повинні підривати зобов'язання, взяті при створенні зони вільної торгівлі з ЄС".

"Тому необхідно брати до уваги, що буде досить складно, навіть неможливо для України вести переговори про зону вільної торгівлі з ЄС, якщо буде приєднання до Митного союзу з країнами, які не лібералізували свою торгівлю з ЄС і в яких застосовуються загальні митні тарифи щодо інших торговельних партнерів.

Приєднання до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, передбачені зоною вільної торгівлі", - заявив Кленсі, коментуючи виступ президента України Віктора Януковича у Верховній Раді в частині його висловлювання про поглиблення співробітництва з країнами Митного союзу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua