0 800 307 555
0 800 307 555

ММК ім.Ілліча має намір розробляти промвідвали і Мазуровське рідкіснометалеве родовище


ММК ім.Ілліча має намір розробляти промвідвали і Мазуровське рідкіснометалеве родовище

Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча (Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", має намір почати розробку техногенного родовища (промислових відвалів) і Мазуровське рідкіснометалеве родовище.

Як повідомляє прес-центр підприємства з посиланням на керівника гірничо-збагачувального і гідрометалургійного бюро Хіміко-металургійної фабрики (ХМФ, сел. Донське Волноваського р-ну Донецької обл.) Володимира Мякішева, в межах земельного відводу меткомбінату розташовані два родовища - Мазуровське рідкіснометалеве та техногенне - "Східна ділянка сховища відходів збагачення вивітрених руд Мазуровського рідкіснометалевого родовища".

"Техногенне родовище являє собою гідровідвали збагачувальної фабрики, складене хвостами - все це відходи переробки рідкіснометалевих руд Мазуровського родовища за період з 1947 по 1964 рр. - 2 млн тонн руд і відходів. За мінералогічним і хімічним складом відходи збагачення ідентичні складу корінних руд Мазуровського родовища", - пояснив В.Мякішев.

За його словами, найбільш багаті родовища на польовошпатовий концентрат нефелін-сієнітового походження, який краще використовувати у виробництві керамічних виробів і скла, ніж польовий шпат. За його даними, Росія переробляє 300 тис. тонн такого концентрату на рік, Канада - 720 тис. тонн, Норвегія - 330 тис. тонн, у той час як в Україну ввозиться не менше 300 тис. тонн польовошпатових концентратів щорічно, в основному, з Туреччини і РФ.

Менеджер послався на дані розвідки, згідно з якими на Мазуровському родовищі перші поклади в контурах законсервованого кар'єра становлять понад 23 млн тонн, а в контурах, в які входить і законсервований кар'єр, - близько 200 млн тонн, у техногенному родовищі - понад 1 млн тонн . Цих запасів достатньо для забезпечення виробництва польовошпатових концентратів протягом 140 років.

Мякішев повідомив, що першочерговим об'єктом для освоєння вибрано техногенне родовище: на базі матеріалів його детальної геологічної розвідки, проведеної підприємством "Донецьк-геологія", розроблене ТЕО кондицій, згідно з яким були успішно захищені наявні запаси. Від Мінприроди отримано спеціальний дозвіл на видобуток та користування надр.

"У повному обсязі проведено передпроектні і проектні роботи, на стадії проектування і робоча документація. Пропонується організувати гірничо-збагачувальне виробництво з переробки лежалих хвостів, але зосередитися на видобутку польовошпатового концентрату. В даний час проведена робота щодо спрощення технологічної схеми його збагачення, прийнятої в проекті", - відзначив менеджер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua