6820
Банківським депозитам знайшли заміну
— Кредит&Депозит
Ініціатива про заборону дострокового закриття депозитів, озвучена НБУ в лютому 2011 р. дає можливість перенаправляти фінансові потоки в реальний сектор економіки. Про це заявив у коментарі FINANCE.UA начальник аналітичного управління ТОВ "Спарта Капітал" Сергій Ягнич.
Частина власників депозитів, на думку експерта, зверне свою увагу на низькоризикові інструменти фондового ринку, не бажаючи миритися з обмеженнями в банках.
"На мою думку, альтернативою банківським вкладам цілком можуть стати корпоративні облігації українських емітентів. Даний сегмент почав відроджуватися в кінці 2010 року, позитивна динаміка виконання своїх зобов'язань і своєчасні виплати купонних доходів дозволяють говорити про відродження довіри до цих інструментів" - підкреслює Ягнич.
Так, середня прибутковість в секторі корпоративних облігацій, за його словами, вища за ставку банківських депозитів і становить сьогодні близько 14-17%.
"Негативна практика кризового періоду з масовими невиплатами з облігаційних позик пішла в минуле, емітенти прагнуть зберегти довіру інвесторів. Вважаю, що для фізосіб, чиї заощадження перевищують гарантовану суму ФГВФО (150 тис. грн з урахуванням відсотків) і компаній, що потребують коротких періодів повернення вкладів, облігації - хороша альтернатива", - зазначив Ягнич.
На його думку, важливим критерієм для ухвалення рішення для інвестицій буде прозора і зрозуміла структура активів емітента та виконання ним попередніх зобов'язань.
На думку експерта, цей інструмент може залучити близько 2-3% від загального обсягу депозитів фізосіб у гривні, що перебувають в українських банках, (за даними НБУ на кінець січня вони становили близько 143 млрд. грн). Незначна для банківської системи сума у 3-4 млрд. грн дасть можливість пожвавити на фондовому ринку сектор корпоблігацій і направить кошти в реальний сектор економіки.
"Впевнений, що на ініціативу НБУ варто дивитися ширше - в умовах нестабільної економіки банки не ризикують надавати довгий ресурс українським компаніям, не маючи адекватних пасивів. Частково це розумно, адже фінансові установи залежать від можливих песимістичних очікувань вкладників, - вважає Сергій Ягнич, - Баланс між гарантіями вкладників і відсутністю загрози масового зняття депозитів дозволить фінансовим інститутам виконувати свою пряму роль - інвестувати в українську економіку".
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною