Відшкодування ПДВ у січні зросло в 4,5 рази


Відшкодування ПДВ у січні зросло в 4,5 рази

Обсяг відшкодування податку на додану вартість українським підприємствам у січні 2011 року зріс в 4,5 рази в порівнянні з січнем 2010 року - до 2,7 мільярда гривень, повідомив голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Віталій Захарченко в четвер.

За його словами, надходження ПДВ до бюджету минулого місяця виросли в 1,8 рази. "У січні 2011 року ми зібрали 7 мільярдів гривень (платежів з ПДВ) і відшкодування, відповідно, також зросло (...) - у січні 2,7 мільярда гривень відшкодували ПДВ підприємствам", - сказав Захарченко. Він нагадав, що в січні 2010 року збір ПДВ становив 3,8 мільярда гривень, обсяг відшкодування - 600 мільйонів гривень.

Коментуючи заборгованість із ПДВ на 1 лютого 2011 року з урахуванням сум, що перебувають на перевірках і судах, глава ДПСУ зазначив: "У меморандумі з Міжнародним валютним фондом чітко буде описана ця заборгованість. Зараз меморандум ще узгоджується. Це питання політичне, я на політичні питання не хотів би давати відповіді".

Як повідомлялося з посиланням на дані Мінфіну, до 1 березня 2010 року заборгованість з відшкодування ПДВ досягла 28,5 мільярда гривень, в тому числі 16,4 мільярда гривень були підтверджені результатами перевірок і не відшкодовані на момент набуття чинності закону про Держбюджет за 2010 рік. Для погашення цієї заборгованості урядом на чолі з Миколою Азаровим згідно зі статтею 25 закону про держбюджет був проведений випуск ОВДП на зазначену суму.

За даними Мінфіну, на 1 січня 2011 року залишок заборгованості з відшкодування ПДВ було зменшено до 11,1 мільярда гривень, в тому числі простроченої - до 0,9 мільярда гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua