188
"Українська біржа" добуває золото
— Фондовий ринок
Голова правління "Української біржі" (УБ) Олег Ткаченко вчора повідомив, що біржа в середу направила до Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) "Зразок форми ф'ючерсного контракту на ціну тройської унції афінованого золота". Для запуску торгів новим інструментом ДКЦПФР повинна затвердити його специфікацію, вказану у зразку. "А технічна готовність у біржі вже є", - заявив Ткаченко.
Торги ф'ючерсом зможуть проходити на УБ, але базовим активом контракту буде фіксинг - ціна однієї тройської унції (31,1 г) золота в злитках, яка визначається на лондонському ринку готівкового металу The London Gold Market Fixing Limited п'ятьма маркет-мейкерами. Для місцевого ринку застосовуватиметься лише ранкове значення ціни. Вчора вартість унції золота склала $1389,2. Як орієнтир при торгівлі ф'ючерсом на золото планується використовувати пункт, прирівняний до $1, але розрахунки з операцій здійснюватимуться в гривнях за курсом НБУ. Із врахуванням ціни вчорашнього закриття і офіційного курсу НБУ вартість одного контракту склала б 11,03 тис. грн. Втім, укладати операції можна буде за нижчою ціною, оскільки для УБ необхідне невелике гарантійне забезпечення.
Учасники ринку зацікавлені на початку торгів новим інструментом. За словами гендиректора КУА "ОТП Капітал" Григорія Овчаренка, ф'ючерс на золото дозволить хеджувати ризики високої волатильності місцевого ринку акцій. Крім того, інвестори захистять себе від ризику знецінення гривні, оскільки при продажі ф'ючерсу перерахунок здійснюватимуться за курсом долара. Керуючий директор ІГА "Універ Капітал" Олексій Сухоруков рахує, що даний продукт користуватиметься популярністю у інвесторів, що купують золото в банків, а також в самих банків. Інвестори зможуть заощадити кошти на веденні рахунку, оцінці якості золота при його продажі і різниці ціни при покупці-продажу.
За словами голови правління банку "Хрещатик" Дмитра Гриджука, банки зацікавлені в покупці золота лише для отримання прибутку від зростання його вартості: "Все залежатиме від ціни на золото. Якщо вона збільшиться, купувати золото буде цікаво, а якщо вона впаде - ні". За прогнозами "Хрещатика", вартість золота зростатиме до рівня $1,5 тис. за тройську унцію.
У ДКЦПФР доки не вивчили можливість затвердження зразка контракту УБ. "Ми доки не бачили документ, а усно біржа нам про нього не говорила. Нам потрібно розібратися, що це за інструмент", - сказав член ДКЦПФР Микола Бурмака. Проте ухвалення рішення залежить не лише від комісії. Член ради асоціації "Українські фондові торговці" Олег Швець пояснив, що реєстрацію деривативів необхідно погоджувати і з органом, який регулює ринок валютних цінностей, - Національним банком, який також ще не знайомий із пропозиціями УБ.
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною