"Київтрансгаз" знизив тиск газу на ТЕЦ Київенерго


"Київтрансгаз" знизив тиск газу на ТЕЦ Київенерго

УМГ "Київтрансгаз" знизив тиск газу для ТЕЦ-6 та ТЕЦ-5 АК "Київенерго". Про це повідомляє прес-служба АК "Київенерго". Станом на 30 листопада тиск газу по ТЕЦ-6 впав на 46% (з 3,7 до 2 кгс/см2), по ТЕЦ-5 - на 22,5% (з 4 до 3,1 кгс/см2).

Внаслідок падіння тиску газу виробництво електричної енергії на ТЕЦ-5 знизилося з 440 МВт до 300 МВт/год., на ТЕЦ-6 - з 440 МВт до 320 МВт/год. При втраті електричного навантаження на теплоелектроцентралях вимушено знизилися і показники виробленої теплової енергії. Таким чином, температура теплоносія на ТЕЦ-5 вже знизилась до 48 ˚С, по ТЕЦ-6 - до 58˚С проти нормативних 74 ˚С, які мають бути згідно із температурним графіком за нинішньої температури повітря.

За прогнозами синоптиків, в Києві найближчі дні очікується значне похолодання, але незважаючи на це, газовики все ж таки знижують тиск газу. Згідно з нормативами за середньодобової температури -5 ˚С температура теплоносія має становити 88 ˚С. Очікується, що при нинішніх темпах зниження тиску газу на станціях, температура теплоносія становитиме не більше 55 ˚С. Таким чином, кияни знову відчуватимуть значні незручності та помітне зниження температури в оселях.

Обмеження газопостачання обумовлено заборгованістю енергокомпанії за спожитий газ. Несплата споживачами АК "Київенерго" боргів за спожиту теплову та електричну енергію, а також невідшкодування КМДА різниці в тарифах на тепло призвели до обмеження газу на ТЕЦ. Так, наразі борг КМДА перед Київенерго (різниця в тарифах) складає 1,1 млрд. грн. При цьому борг енергокомпанії за природний газ становить вже також більше 1 млрд. грн. Як тільки буде вирішено питання щодо погашення боргу по компенсації, робота ТЕЦ стабілізується.

Нагадаємо, загальний борг всіх споживачів Київенерго становить 1,8 млрд. грн., з яких 0,8 млрд. грн. - борги за теплову енергію, 1 млрд. грн. - за електричну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua