У голови ЦВК - сумна "новина" для протестуючих


У голови ЦВК - сумна "новина" для протестуючих

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал відзначає, що чинна Конституція не передбачає організацію референдуму про дострокове припинення повноважень Президента України і Верховної Ради.

Про це йдеться у коментарі Шаповала, текст якого переданий УНІАН відділом взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

"Якщо ці ініціативи реально існують, то, в першу чергу, я порадив би уважно перечитати Конституцію України та рішення Конституційного Суду України. У них чітко зазначено, що дострокове припинення повноважень органів державної влади шляхом винесення цього питання на всеукраїнський референдум за народною ініціативою неможливе", - Шаповал.

Разом з тим, голова ЦВК не відкидає, що ініціатори цієї акції просто не встигли порадитися з юристами. "Хоча, цілком ймовірно, що відповідна ініціатива має суто політичне призначення", - зазначив він.

За словами Шаповала, в будь-якому випадку надходження до Центральної виборчої комісії документів, що стосуються можливості проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Президента України та Верховної Ради України, якщо такі будуть надані, не буде мати ніяких юридичних наслідків.

У повідомленні ЦВК зазначається, що 26 листопада деякі засоби масової інформації поширили повідомлення про можливість збору підписів з метою ініціативи проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Президента України та Верховної Ради України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua