Citigroup: Деякі країни ЄС доведеться банкрутити


Citigroup: Деякі країни ЄС доведеться банкрутити

У фінансовій корпорації Citigroup підрахували: щоб врятувати периферію Європи від суверенних дефолтів, потрібно витратити 2 трлн. євро. Деякі країни доведеться банкрутити: списати їхні борги вже не вдасться, зазначають експерти.

Європу чекає низка суверенних дефолтів у найближчі п'ять років, вважає головний економіст Citigroup Віллем Буйтер. За його словами, ринок не вірить, що країни на периферії єврозони - Португалія, Ірландія, Італія, Іспанія, Греція - зможуть вибратися з кризи без втрат: їх могла б врятувати багаторічна жорстка бюджетна політика, але для цього в національних урядів не вистачає політичної волі.

На думку Буйтера, 750 млрд. євро європейського стабілізаційного фонду буде недостатньо, щоб допомогти всім, хто потребує підтримки. "Фонду не вистачає навіть на Іспанію", - упевнений він: для стабілізації фінансів всіх країн буде потрібно 2 трлн. євро, причому 1 трлн. потрібен вже зараз. Якщо фонд такого розміру не буде створений, є ризик розпаду єврозони, вважає він. Про це повідомляють "Ведомости".

Економісти вважають новим осередком нестабільності Португалію: їй знадобиться зовнішня допомога вже до кінця цього року. Проблеми португальських банків не такі великі, але країна постійно спізнюється з необхідними заходами, підкреслює Буйтер.

За словами економіста, потрясінь в банківській системі не вдасться уникнути: "Першою заявить про неспроможність Ірландія, інші проблемні країни схлопнуться в найближчі п'ять років".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua