СБ вважає недоцільними додаткові державні вливання в проблемні банки України


СБ вважає недоцільними додаткові державні вливання в проблемні банки України

Світовий банк не бачить підстав для додаткових державних фінансових вливань у проблемні банки України, заявив координатор діяльності у фінансовому та приватному секторах в Україні, Білорусі та Молдові Світового банку Маріус Вісмантас під час "круглого столу" в четвер.

За його словами, причинами вкладення бюджетних коштів можуть бути необхідність повернення фінансової стабільності, відновлення кредитування економіки та нейтралізація ризику негативного системного впливу з боку окремих неплатоспроможних банків країни.

"Дивлячись на всі ці три причини, ми не бачимо жодної з них підставою для входження уряду в будь-який інший банк", - сказав Вісмантс.

Як повідомлялося, в 2009-2010 рр.. уряд України в рамках реалізації програми рекапіталізації банків отримав контроль над Укргазбанком, Родовід Банком і банком "Київ" .

В даний час всі зазначені кредитно-фінансові установи, а також проблемний системний банк Надра, претендують на отримання державної підтримки.

У свою чергу, екс-міністр фінансів України Ігор Уманський назвав правильним рішення про надання державної допомоги банківському сектору в найбільш гострий період кризи.

На його думку, владі України доцільно продовжити рекапіталізацію тих банків, у капітал яких вже увійшов уряд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua