FSB рекомендує банкам, ринкам і регуляторам менше покладатись на думку рейтингових агенств


FSB рекомендує банкам, ринкам і регуляторам менше покладатись на думку рейтингових агенств

Рада фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB) сформулювала кілька принципів, які, на думку його членів, допоможуть банкам, іншим фінансовим організаціям, інституційним і приватним інвесторам, а також регуляторам і центральним банкам світу зменшити залежність від думки рейтингових агентств.

Найбільші міжнародні рейтингові агентства - Standard & Poor's, Moody's і Fitch Ratings - вже давно піддаються критиці за те, що привласнювали необґрунтовано завищені рейтинги багатьом іпотечним дериватам, різке знецінення яких послужило початком кризи, а також за те, що в розпал боргової кризи в Європі знижували суверенні рейтинги периферійних країн єврозони, викликаючи тим самим масові розпродажі держпаперів цих країн, що негативно позначалося на їх здатності реструктурувати заборгованість.

FSB, створений країнами-учасницями G20 для пошуку шляхів із запобігання майбутнім кризам, в спеціальному звіті також зазначив, що діяльність кредитних агентств сприяла посиленню світової фінансової кризи.

У зв'язку з цим FSB пропонує, зокрема, зобов'язати крупні банки, не покладаючись на оцінки аналітиків агентств, проводити власні дослідження якості активів і при цьому повністю розкривати методологію таких оцінок.

В той же час FSB визнав, що невеликі банки, можливо, не мають досить ресурсів, аби самостійно оцінювати якість активів, що купуються, або привабливість інвестицій, проте, їм рекомендується за можливості такі дослідження проводити і обов'язково повідомляти акціонерів і регуляторів про ступінь залежності від думки рейтингових агентств.

ці та інші заходи, як очікується, сприятимуть демонтажу існуючої системи, в якій рішення, що приймаються фінкомпаніями і інституційними інвесторами, частенько "жорстко і механічно" прив'язані до привласнення, зміни або відкликання рейтингів, так само як і зміни їх прогнозів.

Така прив'язка, на думку експертів FSB, призводить до "загрози стабільності, стадної поведінки і обвальної втраті довіри інвесторів".

Звіт FSB також поклав частину відповідальності за ситуацію, що склалася, на регуляторів і центральні банки, які часто використовують думку аналітиків рейтингових агентств як єдиний критерій оцінки активів, які можуть служити забезпеченням боргу.

Крім цього, регуляторам рекомендується виключити з різних нормативних документів згадки рейтингів, розробивши для оцінки кредитоспроможності компаній і якості активів інші критерії.

Нарешті, всі емітенти могли б розкривати більше інформації про своє фінансове становище для того аби інвестори змогли скласти власну думку про якість розміщуваних активів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua