Банк "Надра" потребує докапіталізації на 8,3 млрд


Банк "Надра" потребує докапіталізації на 8,3 млрд

Проблемний системний банк 'Надра' (Київ) потребує додаткової капіталізації мінімум у 8,3 млрд грн., повідомила прес-служба банку із посиланням на підсумки аудиту, проведеного ТОВ "Ернст енд Янг Аудиторські послуги".

"Аудит, який був проведений ТОВ "Ернст енд Янг Аудиторські послуги", показує, що розмір загального капіталу банку за станом на 30 червня 2010 року менше значення, необхідного для виконання нормативу адекватності капіталу, встановленого Базельською угодою 1988 року, на 8,3 млрд грн.", вказується у прес-релізі.

Як зазначається в повідомленні, при цьому згідно з аудитом, проведеним ТОВ АФ "ВКФ аудит-фінанси", капітал, необхідний для дотримання банком нормативу адекватності регулятивного капіталу відповідно до інструкції НБУ про порядок регулювання діяльності банків в Україні, за станом на 30 червня 2010 року складав 9,5 млрд грн.

За словами директора департаменту аудиту банку Ірини Подлісецької, на яку посилається прес-служба, різниця у розмірі необхідного капіталу обумовлена тим, що норматив адекватності капіталу, встановлений Базельською угодою, на 2 і.п. нижче встановленого Національним банком України.

За повідомленням, відповідно до проміжної попередньої фінансової звітності за шість місяців (по 30 червня 2010 року включно) банк "Надра" отримав чистий прибуток у розмірі 1,2 млрд грн. У тому числі 0,984 млрд грн. склав прибуток від реструктуризації єврооблігацій банка, яка була здійснена в червні 2010 року, і 0,216 млрд грн. - від здійснення операційної діяльності. Отриманий дохід банк направив на погашення збитків попередніх періодів.

Проведення аудиту банку "Надра" передбачено меморандумом Міжнародного валютного фонду про економічну і фінансову політику в рамках програми stand-by.

Проблемний системний банк "Надра" претендує на допомогу держави: за попередньою оцінкою, держава і приватний інвестор можуть вкласти у фінустанову 10 млрд грн. на паритетних умовах.

Чистий прибуток банку "Надра" за дев'ять місяців 2010 років склав 4,7 млн грн., тоді як за аналогічний період 2009 року його чистий збиток досяг 1,338 млрд грн.

Банк "Надра" заснований у 1993 році.

За даними Нацбанку, на 1 липня 2010 року за розміром загальних активів банк "Надра" займав 11-е місце (22,852 млрд грн.), серед 176 діючих банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Надра
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua