Скринник: РФ має достатні запаси гречки


Скринник: РФ має достатні запаси гречки

Голова Мінсільгоспу Росії Олена Скринник вважає достатніми запаси гречки в країні і не бачить необхідності купувати її до інтервенційного фонду.

"Запасів гречки у нас досить, і цього року ми зберемо 410 тис. тонн крупи. Тому немає необхідності купувати гречку до інтервенційного фонду", - заявила О.Скринник, відповідаючи на питання сенаторів в рамках "урядової години".

За її словами, цього року через посушливе літо урожай гречки в Росії буде знижений.

"Щорічно вжиток гречки в країні складає 500 тис. тонн, цього року ми зберемо 410 тис. тонн. Але у нас є ще запаси з минулого року", - пояснила вона, додавши, що лише в Алтайському краї буде зібрано 400 тис. тонн гречки.

Пояснюючи спекулятивне зростання цін на гречку, О.Скринник пов'язала це з регіональним монополізмом. "В результаті наші покупці в один місяць купували до 10 кг гречки, тоді як зазвичай цей показник складає не більше 3 кг на одного покупця. І, як наслідок, виник дефіцит", - підкреслила О.Скринник.

Тим не менше, за її словами, регіони, які відреагували на цю ситуацію, змогли врегулювати її своєчасно.

"Наприклад, кілька регіонів купують гречку з-за кордону, у тому числі Москва. І жодної критичної ситуації з наявністю гречки на продовольчому ринку на сьогоднішній день немає".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua