Королевська лякає, що середній клас скоро може зникнути


Королевська лякає, що середній клас скоро може зникнути

Якщо темпи зростання споживчих цін збережуться, то через 3-4 роки в Україні зникне середній клас, а прірва між багатими і бідними досягне свого максимуму. Таку думку УНІАН висловила глава Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталя Королевська, коментуючи підсумки економічної діяльності України за 9 місяців 2010 року.

За її словами, зазвичай зростання інфляції свідчить про зростання економіки. В Україні ж інфляція стримує економічне зростання високими ставками із кредитів і недокредитованістю національної економіки. Королевська вважає, що відновлення високої інфляції представляє більшу загрозу, ніж ослаблення динаміки економічного зростання, і є найбільшим ризиком.

"Темпи зростання споживчих цін значно випереджають зростання заробітних плат і пенсій. Це означає, що бідні стають ще біднішими, а ті, хто раніше вважалися середнім класом, починають сповзати до бідності".

Максимально прискорило інфляцію зростання цін на продукти харчування, яке з окремих товарних позицій перевищило 60%. В результаті, за темпами інфляції Україна займає сьогодні лідируюче місце серед країн СНД і Східної Європи.

"Стимулювання розвитку економіки уряд замінює латанням бюджетних дір, - зазначила глава Комітету ВР. - З початку року гривнева емісія, за офіційними даними, перевищила 23 млрд. грн., і вся вона вкидається в ринок. Емісія розкрутила маховик інфляції, яка за минулий місяць склала 2,9%, - це абсолютний місячний рекорд з 90-х років".

За прогнозами глави Комітету ВР, якщо темпи зростання споживчих цін збережуться, то через 3-4 роки в Україні зникне середній клас, а прірва між багатими і бідними досягне свого максимуму.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держкомстату, інфляція в Україні у вересні 2010 року, в порівнянні з серпнем ц.р. склала 2,9%, з початку року (до грудня 2009 року) - 7,4%.

Порівняно з вереснем 2009 року, показник інфляції складає 10,5%, а в порівнянні з січнем-вереснем 2009 року - 9,3%.

В Україні ціни виробників промислової продукції у вересні 2010 року в порівнянні із серпнем (показник до попереднього місяця) зросли на 0,1%, з початку року (показник до грудня 2009 року) - на 15,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua