Україна готується до переходу на "зимовий" час


Україна готується до переходу на "зимовий" час

В останню неділю жовтня Україна перейде на "зимовий" час. В ніч з 30 на 31 жовтня о 04:00 стрілки годинника буде переведено на одну годину назад.

Перехід на "зимовий" час здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року.

В нашій країні перехід на "літній" час вперше відбувся у 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знов регулярно вводився "літній" час. Цієї традиції стала дотримуватися і Україна з 1991 року. До 1996 року "зимовий" час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Нагадаємо, вперше "літній" і "зимовий" порядок відліку часу був введений в Англії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. Зараз на "літній" і "зимовий" час переходять більш ніж в 110 країнах світу. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії "літнього" часу був продовжений до останньої неділі жовтня. Це рішення обґрунтоване дослідженнями медико-біологічного і економічного характеру, проведеними в різних країнах.

Переведення стрілок дозволяє зменшити енергонавантаження і поліпшити екологічну ситуацію, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків і зв'язків, організацію теле- і радіомовлення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua