Пинзенник: В Україні реальний дефіцит бюджету 2010 р. становитиме майже 10% ВВП


Пинзенник: В Україні реальний дефіцит бюджету 2010 р. становитиме майже 10% ВВП

В Україні реальний дефіцит бюджету 2010 р. становитиме майже 10% ВВП або близько 100 млрд грн. Таку думку висловив екс-міністр фінансів Віктор Пинзенник.

За словами В.Пинзенника, це пов'язано з відсутністю реальних важелів для зменшення видаткової частини бюджету.

"Це менше, ніж минулого року. Країна зіткнулася з проблемою, якої раніше не мала... з приростом боргу за останні роки. Минулого року маємо приріст боргу у 128 млрд грн. Цього року - більше 60 млрд грн, але це дані лише за 8 міс.", - наголосив В.Пинзенник. Крім того, він підкреслив, що минулого року НБУ був змушений продати майже 10 млрд дол. і частину виручених коштів - близько 50 млрд грн - витратив на покриття дефіциту бюджету. Цього ж року НБУ навпаки скуповує валюту", - заявив В.Пинзенник.

Підсумовуючи, В.Пинзенник заявив, що МВФ змусив цього року Україну піти на низку непопулярних заходів, в т.ч. підвищення вартості енергоресурсів, що дало змогу зменшити дефіцит бюджету.

"Влітку я побачив, що МВФ почав виконувати ту місію, яку він мав виконувати. Він змусив уряд зробити певні кроки. Вирішив він проблему? - Ні!", - наголосив В.Пинзенник. Він також сподівається, що в бюджеті наступного року буде передбачено реальні механізми для зменшення дефіциту бюджету, адже МВФ контролюватиме виконання фінансового документа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua