Виробники алкоголю просять відмінити заборону на нічну торгівлю спиртним


Виробники алкоголю просять відмінити заборону на нічну торгівлю спиртним

Галузева асоціація "Міжнародне бюро вина і коньяку" (об'єднує дев'ять виноробницьких підприємств України) вчора звернулась до прокуратури Львова, Ужгорода та Івано-Франківська з проханням оскаржити рішення міських рад, що забороняють продаж алкогольних напоїв з 22.00 до 10.00.

Нагадаємо, 24 вересня Львівська міськрада обмежила роздрібний продаж алкоголю в нічний період. Аналогічне рішення 1 жовтня прийняла Ужгородська міськрада, а 5 жовтня міськрада Івано-Франківська заборонила продаж пива, слабкоалкогольних і алкогольних напоїв з 22.00 до 08.00. За порушення правил торгівлі передбачений штраф в розмірі від 850 до 6000 грн.

В асоціації вважають, що рішення міських рад прийняті з порушенням чинного законодавства. "Згідно із законом місцева влада може забороняти або обмежувати продаж пива, алкогольних і слабкоалкогольних напоїв лише в період проведення масових заходів", - говориться у зверненні. У ньому також наголошується, що заборона нічного продажу алкоголю порушує право споживача на вільний вибір продукції і може завдати збитку інтересам держави, виробникам алкогольних напоїв і торговельних підприємств.

В прокуратурах звернення асоціації не коментують. "Я розмовляв по телефону з представниками цієї асоціації, але самого звернення у нас доки немає. Коли з'явиться - розглядатимемо", - заявив вчора прокурор Івано-Франківська Володимир Янко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua