Мінфін: Потреба в докапіталізації держбанків досягла 23,6 млрд грн.


Мінфін: Потреба в докапіталізації держбанків досягла 23,6 млрд грн.

Потреба в докапіталізації держбанків України досягла 23,6 млрд грн., цінні папери в такому об'ємі Міністерство фінансів планує випустити в IV кварталі, йдеться в опублікованому плані випуску держоблігацій.

Окрім рекапіталізації банків, Мінфін має намір продати на відкритому ринку облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на 4,03 млрд грн.: 1,61 млрд грн. - в жовтні, 2,13 млрд грн. - в листопаді і 293,8 млн грн. - в грудні. На зовнішньому ринку Україна повинна отримати близько 7,8 млрд грн. з другого траншу МВФ і 2,8 млрд грн. від інших міжнародних організацій за програмами фінансування проектів розвитку.

Річний план залучення коштів на внутрішньому ринку виконаний в січні-вересні на 83,3%, отримано 98 млрд грн.

Як заявив 17 вересня ц.р. представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Макс Альєр , згідно з домовленостями в рамках співпраці МВФ і України уряд повинен завершити рекапіталізацію банків до кінця цього року, що сприятиме пожвавленню на кредитному ринку України.

Раніше, 9 серпня в Меморандумі про співпрацю з МВФ йшлося, що українська влада до кінця 2010 р. зобов'язалася повністю завершити програму рекапіталізації, розраховуючи, що приватні акціонери зроблять необхідні внески до кінця 2010 р.

НБУ з 2011 р. отримає право відмовлятися від викупу держоблігацій, які банки отримали в рамках програми рекапіталізації. Україна також в 4 кв. 2010 р. має намір погодити кроки з подальшого зняття обмежень на валютному ринку і домовитися з інвестором "Надра Банку". До кінця березня 2011 р., планується дозволити роботу в Україні форвардного валютного ринку, сказано в Меморандумі.

Також планується до кінця жовтня 2010 р. отримати результати аудиту "Надра Банку" за міжнародними стандартами, а до кінця листопада укласти договір з інвестором, який надасть бізнес-план відновлення платоспроможності банку. З врахуванням цього до кінця року очікується вливання необхідних для "Надра Банку" грошових коштів.

Крім того, заплановано залучити фінансового радника з міжнародною репутацією для оцінки перспектив трьох рекапіталізованих банків: "Укргазбанку", банку "Київ" і "Родовід Банку" .

Нагадаємо, 21 лютого Мінфін повідомив, що не відкидає можливості докапіталізації банків, де власником є держава.

Відзначимо, що 23 грудня 2009 р. Кабмін прийняв постанову № 1430, яким передбачалася докапіталізація "Родовід банку" шляхом придбання акцій додаткової емісії вказаного товариства в сумі 7,5 млрд грн. в обмін на облігації внутрішньої державної позики для переведення цей банк вкладників банку "Надра". 12 листопада 2009 р. уряд прийняв рішення про докапіталізацію "Родовід Банку" на 5,6 млрд грн., у зв'язку з передачею йому зобов'язань по вкладах "Укрпромбанку".

НБУ в 2009 р. виділив рефінансування для державних Ощадбанку й Укрексімбанку у розмірі 40 млрд грн., з них 18 млрд грн. було виділено для докапіталізації проблемних банків. Решта 22 млрд грн. були виділені у вигляді чистого рефінансування. Всього у 2009 р. НБУ виділив банкам рефінансування на суму 95 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua