"Ъ": "Дні опозиції" добігають кінця


"Ъ": "Дні опозиції" добігають кінця

Вчорашнє засідання Верховної ради (ВР) почалося без будь-якого фізичного протистояння представників парламентської більшості й опозиції. Члени фракції БЮТ, які у вівторок увечері заблокували трибуну з вимогою розглянути пакет своїх законопроектів, вчора вранці вже цього не робили. "Тому що 'регіонали' сидять тут з сьомої ранку, а більшість наших - в областях, займаються виборами", - пояснив бездіяльність своєї фракції один з "бютівців". У президії Ради, ложі Кабінету міністрів і довкола парламентської трибуни справді було близько 30 членів фракції Партії регіонів (ПР), що спідлоба поглядали на своїх опонентів.

Після традиційного півгодинного виступу депутатів голова ВР Володимир Литвин зачитав проект постанови #7200 "Про забезпечення виконання рішення Конституційного суду..." І це відразу стало причиною перестрілки між опозиціонерами і спікером.

- Володимир Михайлович, нагадую вам, що відповідно до регламенту середа - день опозиції, тому сьогодні повинні розглядатися питання, запропоновані нами! - обурено звернувся до Литвина депутат Сергій Сас (БЮТ).

- Регламент не передбачає блокування трибуни, тож заспокойтеся! - відповів йому глава Ради і запросив на трибуну одного з авторів проекту постанови №7200 Олександра Єфремова (ПР). Той виступив коротко і відразу запропонував депутатам підтримати документ.

Як відомо, проект постанови, на прийнятті якого наполягали представники більшості, передбачає створення тимчасової спеціальної комісії з приведення законодавства у відповідність з Конституцією 1996 років. Згідно з документом, комісія, що має всі права парламентського комітету, повинна невідкладно підготувати проекти рішень Ради, які необхідно прийняти у зв'язку з рішенням Конституційного суду (КС) про скасування політичної реформи, а "у разі потреби" підготувати проект звернення парламенту до КС з проханням роз'яснити, яким чином виконувати це рішення.

Глава комітету з питань регламенту і депутатської етики Володимир Макеєнко (ПР), який виступав після Єфремова, повідомив, що до складу комісії увійдуть 12 депутатів, що представляють всі фракції, а також позафракційні депутати. Главою комісії пропонується вибрати першого віце-спікера Адама Мартинюка (Компартія). "Список був розданий. На жаль, не надійшли кандидатури від БЮТ", - уточнив Макеєнко.

Обговорення постанови №7200 пройшло бурхливо, але швидко, оскільки його вирішили прийняти за скороченою процедурою.

- Навіть школярі в молодших класах знають, що є аксіома, а є теорема, - здалека почав перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов, сердито дивлячись на опозиціонерів, які почали дружно скандувати "Хунта! Хунта!" - Рішення Конституційного суду - це не теорема, тут доводити і дискутувати нічого, це аксіома - його треба виконувати!

- Зміна державного і суспільного ладу відбувається або на референдумі, або в результаті революції і війни, - обурювався Сас.- А сьогодні 30 осіб в адміністрації президента і КС змінили лад!

Після дебатів спікер поставив питання про прийняття постанови на голосування - його підтримали 260 народних депутатів. "Сьогодні опозиції закривають рот, у неї вже немає свого дня у Верховній раді, тому ми на знак протесту покинемо зал!" - заявив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін, після чого всі члени цієї фракції, окрім Олега Ляшка, покинули робочі місця.

"Що ця комісія вирішить, якщо все вже вирішено на Банковій?" - ставив журналістам риторичне питання депутат Арсеній Яценюк ("Наша Україна - Народна Самооборона"). "Ми зобов'язані виконати рішення КС, якщо хочемо бути цивілізованим, демократичним суспільством, яке живе за законами, а не за поняттями якихось людей", - у свою чергу заявив Олександр Єфремов. Він же повідомив, що у зв'язку з набранням чинності Конституції-1996 традиційних впродовж останнього півріччя "днів опозиції" в Раді більше не буде: "У Конституції понять 'коаліція' і 'опозиція' не існує. Тому не може бути і 'дня опозиції' в парламенті".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua