Держкомстат: Інфляція в Україні у вересні прискорилася до 2,9%...


Держкомстат: Інфляція в Україні у вересні прискорилася до 2,9%...

Споживчі ціни в Україні, що зросли в серпні на 1,2% після чотирьох місяців зниження, у вересні додали ще 2,9%, повідомив Державний комітет статистики в четвер.

Згідно з його даними, за підсумками січня-вересня інфляція в країні склала 7,4%.

В річному вираженні (по відношенню до аналогічного місяця минулого року) інфляція в Україні за підсумками вересня досягла 10,5%, тоді як за підсумками серпня вона складала 8,3%.

Як повідомлялося, в липні споживчі ціни в Україні знизилися на 0,2%, червні - на 0,4%, травні - на 0,6%, квітні - 0,3%, тоді як в березні вони зросли на 0,9%, лютому - на 1,9% і січні - на 1,8%.

Уряд України прогнозує невелике сповільнення інфляції в 2010 році до 12% з 12,3% в минулому році.

Держкомстат уточнює, що ціни на продукти харчування і безалкогольні напої у вересні зросли на 4,4%. Більш всього (у 1,5 разу) подорожчали яйця. На 16,8% збільшилися ціни на овочі, у тому числі на капусту - на 33,5%, картопля - на 22,4%. На 8,9-5,7% стали дорожчими тваринні жири, масло, сири, кисломолочна продукція і молоко, на 3,6-2,4% - фрукти, рис, масло, м'ясо і м'ясопродукти.

Алкогольні напої і тютюнові вироби зросли в ціні на 5,5%, що в основному пов'язане з підвищенням цін на тютюнові вироби на 9,6%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ і інші види палива збільшилися на 0,2%.

У сфері охорони здоров'я зростання цін на 0,6%, перш за все, було обумовлене подорожчанням фармацевтичної продукції і амбулаторних послуг на 1,0%. В той же час на 1,8% знизилася вартість санаторно-курортних послуг.

Зниження цін на транспорт в цілому на 0,4%, в першу чергу, обумовлено здешевленням палива і масел на 1,4%. Крім того, на 0,3% знизилися ціни на автомобілі.

Подорожчання послуг освіти на 7,6% сталося за рахунок підвищення плати за навчання в установах вищої і середньої освіти (на 8,8% і 8,6% відповідно).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua