Експерти: Споживчі настрої українців серйозно погіршились


Експерти: Споживчі настрої українців серйозно погіршились

Споживчі настрої українців серйозно погіршились. За даними дослідження, проведеного компанією GFK Ukraine і Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПІ), індекс споживчих настроїв населення в серпні знизився на 14,7% до 73,7.

Різко погіршилась у населення як оцінка поточного добробуту - на 16,1% до 67,9, так і оцінка майбутнього матеріального стану - на 14% до 77,5. На думку Миколи Івченка, керівника інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні, це пояснюється зростанням цін на деякі продукти харчування в серпні. Не додало оптимізму українцям і скорочення середньої заробітної плати в серпні в порівнянні з липнем на 3,7% до 2280 грн. (289 доларів США). В основному зниження доходів сталося у співробітників фінансової сфери, медицини, сфери освіти, промислового сектора, сфери сільського господарства і було обумовлене сезонним чинником.

Темпи зростання цін на продукти харчування у вересні в Україні навряд чи будуть вищими, ніж в серпні, оскільки ажіотаж на світовому ринку зерна і продовольства дещо спав, а ціни на ці активи почали знижуватися. Ймовірно, зростання виробництва в промисловості та інших секторах економіки минулого місяця прискориться у порівнянні з серпнем, що позитивно вплине і на середню заробітну плату.

"У вересні-жовтні варто чекати деякого поліпшення споживчих настроїв населення. Проте, не дивлячись на це, вони залишаться песимістичними. Індекс споживчих настроїв населення зможе перевищити відмітку 100 лише в другій половині 2011 року", - зазначає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua