В Азарова переписали закон про Кабмін під Конституцію-96


В Азарова переписали закон про Кабмін під Конституцію-96

Уряд України на засіданні в понеділок схвалив проект закону про Кабінет міністрів, який передбачає призначення прем'єра президентом.

"Президент України має визначене Конституцією право призначати прем'єр-міністра України за згодою Верховної ради України. Визначає кандидатуру, яку подає на узгодження парламенту, і в разі, якщо парламент конституційною більшістю підтримує цю кандидатуру президента, Україна призначає прем'єра", - сказав міністр юстиції України Олександр Лавринович на прес-конференції в понеділок.

"Потім за поданням прем'єра призначаються всі члени Кабміну, а також керівники центральних органів виконавчої влади", - додав міністр.

Він також відзначив, що Кабмін одночасно пропонує Раді внести окремі зміни до 32 закону, що передбачають перерозподіл повноважень між президентом, Кабміном і Верховною радою.

Лавринович відзначив, що нова редакція закону про Кабмін буде направлена в Раду для затвердження вже 4 жовтня.

Представляючи даний законопроект на засіданні Кабміну, прем'єр Микола Азаров заявив, що він буде розглянутий у зв'язку з рішенням Конституційного суду про скасування змін до Конституції, внесених в 2004 році.

Азаров упевнений, що цей закон - після його прийняття - дозволить укріпити систему організації роботи виконавчої влади.

"За цим законопроектом уряд є найвищим органом в системі органів. Він відповідальний перед президентом України і підконтрольний і підзвітний Верховній раді", - відзначив Азаров.

При цьому уряд розраховує, що Рада в невідкладному порядку розглядатиме законопроекти, які регулюють діяльність органів влади у зв'язку зі скасуванням змін до Конституції 2004 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua