Редрада телеканалу "Тоніс" просить Януковича захистити канал від поглинання


Редрада телеканалу "Тоніс" просить Януковича захистити канал від поглинання

Ліквідатор Трансбанку (Київ) сприяє рейдерському захвату телеканалу "Тоніс" з наміром подальшого його перепродажу, вважає редакційна рада телеканалу і просить президента країни Віктора Януковича втрутитися в конфлікт, забезпечивши справедливе правосуддя.

"Просимо Вас втрутитися в ситуацію і вжити заходів з метою недопущення знищення і поглинання каналу", - йдеться в листі редради главі держави, копія якого передана агентству "Інтерфакс-Україна".

Автори листа пояснюють, що "Тоніс" став заручником ситуації, коли частина корпоративних прав у ньому були передані власниками в заставу по кредитах, наданим Трансбанком.

Пізніше боржники банку і власники телеканалу ініціювали реструктуризацію заборгованості, яка передбачала щомісячне погашення тіла кредитів і нарахованих по ньому відсотків, поступове збільшення розміру виплат з розрахунку повного погашення заборгованості до завершення процедури ліквідації банку.

Банк письмово повідомив боржників про готовність почати переговори і здійснити реструктуризацію, після чого боржники, на підтвердження серйозності своїх намірів, почали часткове погашення заборгованості по існуючих кредитних договорах.

Проте, йдеться в листі, досі банк нічого не зробив для врегулювання ситуації, що склалася. Його автори підкреслюють, що в другій половині поточного року з невідомих причин різко активізувалися всі без винятку судові процеси, ініційовані банком, предметом розгляду яких є саме звернення стягнення на корпоративні права телеканалу.

"Судами всіх без винятку інстанцій, незважаючи на позицію боржників і інших осіб, які брали участь у процесах, при повному ігноруванні чинних норм процесуального і матеріального права були винесені безпрецедентні ухвали, наслідками яких є фактичне знищення телеканалу і позбавлення без роботи понад 200 його працівників", - сказано в документі.

Згідно з ним, в трудового колективу каналу склалося стійке враження про очевидну зацікавленість в рейдерському захваті каналу з боку певних осіб шляхом звернення стягнення на його корпоративні права і подальшого їх перепродажу зацікавленим особам "при повному потуранні з боку судових органів і органів державної влади".

"Саме тому редрада телеканалу "Тоніс" за дорученням трудового колективу каналу змушена звернутися до Вас як гаранта Конституції, який забезпечує і гарантує недоторканність права на власність, на працю, на неупереджене, законне, рівне і справедливе здійснення правосуддя, тому що інших засобів захисту в телеканалу "Тоніс" не залишилося", - підкреслюється в листі.

Телеканал "Тоніс" заснований в 1991 році. У період з 1997 по 2000 рік канал отримав право мовлення на всій території України з використанням всіх видів сигналу. На сьогоднішній день аудиторія "Тонісу", за його даними, перевищує 18 млн осіб у 230 населених пунктах України. Загальний обсяг ефірного мовлення - 24 години на добу.

АКБ "Трансбанк" заснований в 1991 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2010 року за розміром загальних активів (145 млн грн.) Трансбанк займав 163-е місце серед 179 банків, що діяли в країні. Зобов'язання банку на початок поточного року складали 785 млн грн.

Нацбанк вирішив ліквідувати Трансбанк 1 березня. Постановою від 13 березня він змінив ліквідатора, призначивши замість Олександра Андрійчука Федора Сегіна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua