Вкладників обкладуть данню — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вкладників обкладуть данню

Кредит&Депозит
16914
Перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова підтримує введення податку на банківські вклади. "Невеликий податок на депозити має сенс", - сказала Акімова. Вона підкреслила, що всі види доходів, з яких би джерел вони не надходили, повинні обкладатися податками. Нагадаємо, що 9 червня Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді схвалити проект Податкового кодексу. Ним, зокрема, передбачається введення 5%-ного податку на дохід від депозитів.
Можливість введення податку на банківські депозити вперше була озвучена ще в 2004 р., тоді ж був ухвалений відповідний закон. Згідно з законом, з 1 січня 2005 р. доходи громадян від банківських депозитів мали оподатковуватися у розмірі 5% від суми нарахованих відсотків.
Але Нацбанк виступив з пропозицією ввести мораторій на оподаткування доходів від депозитів з 2010 р. Втім, торік Асоціація українських банків клопоталася про те, щоб нововведення перенесли на 2013 р. В результаті, принаймні, в 2010-му оподаткування доходів банківських вкладників так і не набрало чинності. І тепер уряд вирішив повернутися до цієї ідеї.
"Логіка держави зрозуміла: чиновники прагнуть наповнити прибуткову частину бюджету. На першому етапі це, звичайно, негативно вплине на динаміку депозитних вкладів. Проте в середньостроковому періоді вкладники звикнуть до нового правила", - сказав член правління крупного банку. На його думку, в нинішній ситуації уряд вибирає найменше зло, вважаючи, видно, що головний пріоритет на сьогодні - наповнення бюджету, а не ризики зменшення депозитної бази.
За словами голови правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимира Лавренчука, свого часу банкам удалося наполягти на тому, щоб податок не був введений лише тому, що ринок депозитів був дуже чутливий до таких змін. "Проте рано чи пізно така міра все одно буде введена урядом: у більшості країн депозитний дохід оподатковується", - упевнений Володимир Лавренчук. Хоча сам він виступає за продовження мораторію на введення депозитного податку.
Банкіри запевняють, що вони не збираються підвищувати ставки по депозитах, щоб компенсувати втрати вкладників від нового податку. За розрахунками заступника голови правління дочірнього банку Сбербанку Росії Дмитра Золотька, якщо ставка по депозиту складає, наприклад, 18% річних, то на руки з врахуванням податку вкладник отримає 17,1%. При ставці 19% реальний дохід клієнта складе 18,05%. Тобто при нинішніх процентних ставках вкладники втрачатимуть приблизно 1 процентний пункт від нарахованого доходу.
Але якщо банки підвищать відсотки по депозитах навіть на 1%, їм доведеться підвищувати і вартість кредитів - при тому, що кредитування лише-лише поновлюється. "Загалом, швидше за все, фізособам доведеться змиритися з тим, що платити податок вони будуть зі своєї кишені", - вважає Золотько.
Він не відкидає, що банки навіть стягуватимуть з вкладників комісійні за податкове адміністрування. "Банкам це нововведення нічого, окрім зайвої роботи, не принесе. Якщо фінструктури виступатимуть як податкові агенти, це призведе до зростання накладних витрат для них. Доведеться адмініструвати податок по кожному вкладникові і перераховувати гроші до бюджету", - говорить Золотько.
За словами голови правління банку "Фінанси і кредит" Володимира Хливнюка, важливий нюанс в питанні введення оподаткування на депозити - як даний податок розраховуватиметься: індивідуально для кожного вкладника чи на основі балансів банку, тобто для всіх вкладників сукупно. "Хоча податок стягується з власника депозиту, сплачується він банком.
Причому бажано так, щоб зберігалася банківська таємниця. Інакше розкриття інформації про вкладників і їхні доходи перед податковими органами може призвести до відтоку депозитів", - вважає банкір. Тому, найімовірніше, якщо податок і буде введений, то банки відніматимуть необхідну суму із загальної вартості депозитів, не розкриваючи при цьому імен вкладників перед держорганами.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас