Український ринок акцій почав місяць із розпродажів під тиском зовнішнього негативу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій почав місяць із розпродажів під тиском зовнішнього негативу

Фондовий ринок
192
Провідні українські фондові майданчики закрилися в середу падінням, відіграючи після вихідних днів обвальне зниження світових фондових майданчиків, на яких як і раніше переважають "ведмедячі настрої": за підсумками торговельної сесії індекс "Української біржі" (УБ) втратив 5,67%, опустившись до 2407,14 пунктів, індекс ПФТС впав на 2,01% - до 991,90 пунктів.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" інвестконсультант ІК "Драгон Капітал" В'ячеслав Орлюк, українські фондові майданчики в середу продемонстрували зниження котирувань по широкому спектру ліквідних акцій першого і другого ешелонів на негативному зовнішньому тлі.
За словами експерта, за час святкових вихідних в Україні на світових фінансових і товарних ринках не спостерігалося очікуваного прояву оптимізму, не дивлячись на досягнення домовленості про надання допомоги Греції і публікацію сприятливих макроекономічних даних. Інвестори стурбовані тим, що коштів, котрі виділяються для підтримки Греції, може виявитися недостатньо, вони не врятують країну від дефолту. При цьому аналогічні проблеми можуть торкнутися й інших європейських країн (в першу чергу, Іспанії, Португалії, Ірландії). В результаті євро вперше за поточний рік торгувався нижче за рівень $1,29/євро. Крім того, впав сировинний ринок.
Як зазначає експерт, на цьому тлі досить позитивна корпоративна звітність, що виходить протягом торговельної сесії, і дані з американського ринку праці в рамках чекань аналітиків не змогли заломити негативну тенденцію.
Новина про перегляд суверенного рейтингу Португалії у бік пониження додала песимізму фондовим майданчикам в другій половині торговельної сесії і призвела до зростання продажів на закритті.
Як говорить Орлюк, відкриття торгів на американських майданчиках з "гепом" вниз і закриття європейських майданчиків в "червоній" зоні явно вказують напрям руху вітчизняного фондового ринку в четвер. Хоча експерт припускає можливість технічного відскоку індексів.
За оцінкою аналітика, домінуючу роль у визначенні ринкової динаміки на поточному тижні гратимуть події довкола Греції. "Крапку в процедурі надання фінансової допомоги повинні поставити парламентарі Німеччини і деяких інших країн єврозони в кінці цього тижня, а також саміт ЄС 7 травня. А до цієї дати складно чекати новин, здатних розвернути ринок", - вважає аналітик.
Із внутрішніх подій слід відзначити прогноз Національної комісії регулювання електроенергетики відносно збільшення оптової ціни електроенергії на 15% в 2010 році. За оцінкою аналітика інвестгрупи "ТАСК" Вадима Ємця, в цілому прогноз є позитивним для виробників електроенергії, у тому числі теплоенергогенераторів. Проте на тлі загального негативного тренду в середу ця новина не підтримала акції підприємств сектора.
На УБ з індексного кошика в лідерах падіння виявилися акції банківського сектора: акції "Форуму" втратили 8,98%, Райффайзен Банку Аваль - впали на 9,24%.
Крім того, істотно подешевшали акції Авдіївського коксохіму - на 6,92%.
Разом з тим менш різку негативну динаміку продемонстрували акції "Мотор Січі" - "мінус" 4,15%, "Концерну "Стирол" - "мінус" 4,74%, "Укрнафти" - "мінус" 4,75%.
Лідерами за обсягом торгів цього дня стали акції "Укрнафти" - 116 операцій на 5,5 млн грн., Авдіївського коксозаводу - 183 операції на 5,2 млн грн., Райффайзен Банку Аваль - 170 операцій на 4,8 млн грн.
На Українській біржі укладено 2,53 тис. операцій на 58,3 млн грн.
На ПФТС обсяг торгів акціями склав 6 млн грн.
Як повідомили трейдери інвесткомпанії "Фенікс Капітал", аналогічна динаміка спостерігалася з українських паперів на міжнародних майданчиках.
Зниження показали акції агросектора: "Миронівського хлібопродукту" (-5,33%), "Астарти" (-2,4%), "Кернела" (-3,25%).
Крім того, негативну динаміку продемонстрували акції JKX Oil, не дивлячись на новину про збільшення виробництва. Акції Ferrexpo в середу втратили 8,22%.
За словами трейдерів, під тиском продавців знаходився і сектор українських євробондів, виявившись під впливом негативних чекань з розвитку ситуації довкола можливого дефолту із зобов'язань Греції.
За даними "Фенікс Капіталу", суверенні і квазісуверенні випуски єврооблігацій втратили близько 0,75-1,5 в. п., при цьому лідером падіння стали євробонди Україна-16 і Україна-17. Єврооблігації "Нафтогаз України" знизилися на 0,5 в.п.
Як повідомили трейдери, в корпоративному секторі в середу подешевшали нові випуски єврооблігацій ДТЕК і "Миронівського хлібопродукту", втративши протягом торговельної сесії близько 1 в. п. Єврооблігації Альфа Банку (Україна) і "Азовсталі" також подешевшали на незначних обсягах торгів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас