НБУ позбавлять банківського нагляду


НБУ позбавлять банківського нагляду

Таке положення міститься в проекті державної програми економічного і соціального розвитку на 2010 р.

"Необхідно переглянути стратегію розвитку дирекції в питаннях банківського нагляду Національного банку, передбачивши передачу функцій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", - переконані в Кабміні.

Окрім цього, проект держпрограми передбачає завершення роботи над концепцією реформування Фонду гарантування вкладів і посилення ролі фонду в процесі реорганізації банків. За оцінками уряду, система гарантування вкладів потребує реформування, а фонд мусить виконувати не лише функцію розрахунків з вкладниками банків, що ліквідуються, але і займатися проблемними фінансовими установами.

Банкіри схвалили ініціативу уряду. "Вважаю, що ідея передати управління проблемними банками Фонду гарантування вкладів фізосіб правильна. Але тоді в назві цієї установи повинні відображатися його нові, ширші функції", - відзначив голова тимчасової адміністрації "Родовід Банку" Сергій Щербина. На його думку, в країні має існувати окремий регулятор, який би зміг управляти проблемними активами і відшкодовувати пасиви клієнтам.

"Якщо фонд гарантує вкладникам їхні вклади, він має бути причетний до управління проблемними банками. Основним завданням такого органу має бути відновлення платоспроможності фінансових установ. Це зв'язано з призначенням тимчасових адміністраторів, регулюванням їх діяльності, що дозволило б банкам функціонувати в нормальному режимі і повертати вклади фізособам. Якщо ж відновлення нормальної роботи вже неможливе і єдиний вихід - це ліквідація, цей орган повинен максимально дорого продати активи", - відзначив Щербина.

Голова правління "ОТП Банку" Дмитро Зінков вважає, що передача нагляду за проблемними банками Фонду гарантування вкладів може стати ефективною. "Така схема теоретично може бути результативнішою, оскільки пріоритет - це вклади населення. Ця модель має право на існування. І якщо правильно її реалізувати, така схема може бути життєздатна", - відзначив банкір.

Член правління банку, що входить до десятки найбільших, відзначив, що в тій схемі регулювання діяльності проблемних банків, яка діє зараз, багато вад. "Всі закони і постанови писалися на швидку руку - тоді, в кінці 2008 р., вибухнула криза і ніхто толком не знав, як на неї реагувати. Зараз є можливість озирнутися, аби оцінити досягнення і побачити недостатність прийнятих тоді рішень. Все писалося із зарубіжних аналогів під диктування МВФ і СБ, але не все, що добре для цивілізованих країн, добре для України", - відзначив співрозмовник.

За оцінкою Щербини, передача функцій нагляду за проблемними банками може бути реалізована вже найближчим часом. "Більшість в парламенті є, і, якщо є бажання прийняти зміни швидко, це станеться", - сказав тимчасовий адміністратор "Родовід Банку".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua