Королевська: ПДВ-облігації призведуть до збільшення внутрішнього держборгу і збільшать прибуток банківської системи України


Королевська: ПДВ-облігації призведуть до збільшення внутрішнього держборгу і збільшать прибуток банківської системи України

ПДВ-облігації призведуть до збільшення внутрішнього держборгу і збільшать прибуток банківської системи України. Про це журналістам заявила глава Комітету промислової, регуляторної політики і підприємництва Верховної Ради Наталія Королівська.

"Випуск ПДВ-облігацій - це збільшення ще на 20 млрд грн внутрішніх позик українського бюджету. Банки можуть на цьому зробити хороший бізнес, тому що з хорошим дисконтом почнуть викупляти у промисловців ПДВ-облігації, і ще зароблятимуть за рахунок внутрішньої позики, яку нададуть державі. Тим самим це буде надприбуток банків і чергові колосальні втрати промисловців. Адже НДС-облігацію в модернізацію не вкладеш і зарплату не виплатиш. При цьому обігові кошти закінчуються, тому підприємства будуть вимушені по будь-якому дисконту віддавати облігації банкам", - заявила Н.Королевська.

За її словами, в березні-квітні держава вже збільшила внутрішні позики у банків на 5-6 млрд грн, а випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) призведе до ще більшого відтоку коштів з економіки України.

Нагадаємо, Кабінет міністрів планує випустити ОВДП терміном 2-3 роки для погашення заборгованості перед підприємствами по ПДВ. Очікується, що підприємства, яким заборгованість по ПДВ буде відшкодована ОВДП, зможуть використовувати держоблігації як заставу для отримання коштів в банках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua