Тігіпко: Уряд планує випустити держоблігації для розрахунку з експортерами


Тігіпко: Уряд планує випустити держоблігації для розрахунку з експортерами

Уряд України хоче до кінця квітня випустити держоблігації, за допомогою яких реструктуризує борг перед експортерами з повернення податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомив віце-прем'єр Сергій Тігіпко на засіданні урядового комітету з питань економічної політики, передає Reuters.

За його словами, таким чином, уряд планує знизити бюджетні витрати цього року.

"Завтра постанова повинна бути прийнята Кабінетом міністрів - це підхід з реструктуризації боргів з ПДВ, які сьогодні накопичилися", - сказав Тігіпко.

Він також додав, що це можна зробити за рахунок цінних паперів Кабінету міністрів. За його словами, якщо завтра Кабінет міністрів ухвалить це рішення, то вже в цьому місяці накопичена заборгованість з ПДВ скоротиться на кілька мільярдів гривень.

Тігіпко не назвав суму боргу і заплановані параметри випуску держоблігацій.

У повідомленні, розміщеному на президентському сайті, йдеться, що заборгованість з ПДВ за станом на 1 квітня, складає 28,4 млрд грн (3,6 млрд дол), але не вказується, яка частина з цієї суми прострочена.

Нагадаємо, 26 березня ц.р. перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що Кабмін розробляє можливість повернення ПДВ, включаючи ПДВ-облігації.

Раніше, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що держава планує з 1 липня 2010 р. відшкодовувати ПДВ автоматично. За його словами, для цього, податкова повинна буде перевірити всі заявки на предмет реального експорту.

Азаров також заявив, що Кабмін розраховує до 1 червня 2010 р. остаточно зняти проблему відшкодування підприємствам податку на додану вартість. За його словами, також буде модернізована і спрощена податкова система в державі. Так, з 1 січня 2011 р. податки в Україні будуть знижені, але уряд доб'ється того, щоб вони сплачувалися справедливо і в повному обсязі.

Нагадаємо, заборгованість з відшкодування ПДВ становила на 19 лютого ц.р. понад 20 млрд грн, повідомляли раніше в Державній податковій адміністрації України. Станом на 1 січня 2008 р. невідшкодований ПДВ становив близько 12 млрд грн, але з урахуванням кризи заборгованість накопичилася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua