Інтернет розширює діапазон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інтернет розширює діапазон

1920
Діапазон частот 5,25-5,35 ГГц, який в минулому році був звільнений Міністерством оборони, використовуватиметься для розвитку безпровідного доступу до інтернет за технологіями Wi-Fi і WIMAX, вирішили члени Нацкомісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ). Причому ліцензії на використання частот видаватимуться без тендерів - попит на них виявився невисокий, пояснив член комісії Володимир Олійник. Для отримання дозволу компанія має подати відповідну заявку в НКРЗ. "Правда, ліцензії не будуть ексклюзивними. Декілька операторів можуть отримати ліцензії на одні й ті ж частоти в різних регіонах", - відзначив Олійник.
Досі більшість операторів Wi-Fi і фіксованого WIMAX працювали в діапазоні 2,4 ГГц. "Вільних частот в ньому вже не залишилося, що стримувало компанії в розвитку. Крім того, цей діапазон чутливий до роботи мікрохвильових печей, електродвигунів тощо, що позначалося на якості надання послуг", - сказав керівник проектів компанії Industrial Management Consulting (оператор WIMAX і pre-WiMAX) Олександр Федієнко.
Рішення НКРЗ вигідне і виробникам устаткування. "Раніше основним ринком збуту для нас була Росія, де даний діапазон відкритий для ліцензування вже декілька років", - підкреслив директор компанії Unidata (виробник телеком-обладнання) В'ячеслав Васильєв. За його словами, криза і брак частот призвели до падіння ринку обладнання для фіксованого WIMAX в чотири-шість разів, і зараз він не перевищує $5 млн на рік. А відкриття нового діапазону призведе до того, що за два-три роки ринок досягне декількох десятків мільйонів доларів, упевнений Васильєв.
Розвиток WIMAX цікавий і GSM-операторам, що недавно почали освоювати послуги фіксованого доступу до інтернет. Навесні минулого року ліцензії в суміжному діапазоні 5,47-5,59 ГГц отримав "Київстар", а також компанії "Інфоком" і "Новатек". У "Київстарі", який досі не розкривав своїх планів щодо використання WiMAX-ліцензії, вчора розповіли, що розглядають технологію як один із способів побудови "останньої милі". "Ми можемо використовувати WIMAX для покриття географічно віддалених об'єктів, до яких нерентабельно підводити оптоволоконну мережу, - котеджі, окремо розташовані об'єкти", - говорить директор з управління і розвитку продуктів "Київстару" Віталій Ворожбит. За його словами, на декількох ділянках в Києві й Київській області WIMAX "Київстару" вже працює в тестовому режимі.
Роман Судольський
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас