Заборгованість тепловиків перед "Газом України" за спожитий у новому опалювальному сезоні газ перевищила 2,3 млрд грн


Заборгованість тепловиків перед "Газом України" за спожитий у новому опалювальному сезоні газ перевищила 2,3 млрд грн

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики перед компанією "Газ України" за спожитий з початку нового опалювального сезону (з 1 жовтня 2009 року) природний газ перевищила 2,3 млрд грн. при рівні розрахунків 46%, повідомила прес-служба компанії в понеділок.

За даними оперативного моніторингу "Газу України", в поточному опалювальному сезоні найбільші борги за спожитий природний газ мають тепловики Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької, Київської, Львівської областей, а також АРК. Рівень розрахунків більше 90% мають лише підприємства теплозабезпечення Чернівецької області.

В прес-службі також відзначають незадовільний рівень розрахунків за газ ВАТ "Київенерго", заборгованість якої перед "Газом України" за 2009-2010 рр. перевищила 1,34 млрд грн.

При цьому борги підприємств теплопостачання за газ, спожитий протягом минулого опалювального сезону (2008/2009 рр.), складають 1,96 млрд грн. при рівні розрахунків 78%.

В прес-службі газотрейдера в черговий раз звернули увагу на те, що низькі розрахунки за газ є наслідком незадовільної господарської діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і неефективного керівництва ними з боку місцевих органів влади, оскільки рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг майже у всіх регіонах країни становить 95-98%, у тому числі за опалювання і гаряче водопостачання.

"Однак сплачені ними кошти в необхідному обсязі до "Газу України" не доходять", - підкреслюють в компанії.

В той же час в компанії говорять, що за підсумками проведених з метою поліпшення дисципліни розрахунків за газ виробничих нарад, керівники підприємств і місцевих органів влади узяли на себе гарантійні зобов'язання виплатити заборгованість, накопичену у минулому і нинішньому опалювальних сезонах.

"Газ України", дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", торгує природним газом з ресурсів державного холдингу. Газотрейдер поставляє підприємствам теплоенергетики газ імпортного походження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua