The Wall Street Journal: Україна наближається до дефолту


The Wall Street Journal: Україна наближається до дефолту

Україна наближається до дефолту. Логічно, якщо Україні допоможе Росія, але Київ розплатиться за це частиною своєї незалежності, пише видання The Wall Street Journal.

Сувора економія - єдиний спосіб зберегти інвалютні резерви України і запобігти новому падінню гривні в умовах, коли борг держави і приватних компаній перевищує 100% ВВП, говориться в статті. Новому президентові доведеться сильно зменшувати витрати держбюджету і перекласти на внутрішніх споживачів зростання цін на енергоносії. Це складне завдання навіть для політика з опорою на єдність нації, але Україна розколена на прозахідний і просхідний табори.

Справі шкодить і розділення повноважень виконавчої влади між президентом і парламентом. На думку автора, єдиний вихід - радикальна реформа конституції, яка закріпить вищу владу парламенту, але це можливо лише зі схвалення фракцій Тимошенко і Януковича, ворогуючих політиків, які напевно перенесуть своє протистояння до парламенту. "Це, м'яко кажучи, не ідеальна обстановка для відновлення програми МВФ і запобігання фінансовому колапсу", - вважає автор. В будь-якому разі кон'юнктура світових цін на сировину та енергоносії несприятлива для України.

В 2010 році Україна повинна виплатити зовнішній борг у розмірі 37 мільярдів доларів. Мабуть, їй потрібно десь залучити більше 10 мільярдів, а в 2012-2013 роках, коли доведеться повертати кредит МВФ - 15-24 мільярдів доларів. Єдиний реальний спосіб заткнути проломи - допомога Росії. Українська еліта звернеться до Москви лише в крайньому випадку, але зрозуміє, що для незалежності дефолт ще небезпечніший, ніж російська допомога, вважає автор. Росія, зі свого боку, зацікавлена в геополітичних придбаннях і нових активах, а також усвідомлює, що фінансово-економічний крах України підриває стабільність всього регіону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua