Парламент Литви: Департамент держбезпеки незаконно прослуховував телефонні розмови


Парламент Литви: Департамент держбезпеки незаконно прослуховував телефонні розмови

Департамент держбезпеки Литви (ДДБ) прослухував телефонні розмови абсолютно безконтрольно. До такого висновку дійшла парламентська комісія з контролю за оперативною діяльністю, повідомляє Литовське радіо.

"Комісія встановила, що санкціонування інформаційного контролю телекомунікаційних мереж здійснювалося з порушенням закону. Можна сказати, що ніякого контролю немає", - заявив голова комісії Олександр Сахарук. За його словами, ДДБ має можливість підслуховувати кого завгодно і коли завгодно.

За словами Сухарука, часто оперативники ДДБ звертаються прямо до суддів, оминувши прокурорів. При цьому їхні листи, в яких мають, згідно з законом, міститися мотивовані обґрунтування прохання про санкцію на прослуховування, ніколи не оскаржуються, а судді не вважають, що мають право їм відмовити. Як відзначив Сухарук, комісія була шокована, переконавшись, що ніякого контролю з цього питання з боку Генпрокуратури не було.

Спікер Сейму Ірена Дягутене розпорядилася, щоб комісія провела розслідування.

Нагадаємо, підставою для парламентського розслідування було звернення в Сейм (парламент) керівника організації "Цивільна ініціатива" Дарюса Куоліса з приводу скарг журналістів, які відмзначили, що їхні телефони прослуховуються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua