Опівночі завершилася агітація


Опівночі завершилася агітація

Опівночі з 15 на 16 січня набирає чинності заборона на передвиборчу агітацію. Вільний день напередодні виборів дається виборцям для того, щоб добре обміркувати, за кого віддати свій голос.

Відповідно до закону "Про вибори президента України", передвиборна агітація завершується в останню п'ятницю перед днем виборів. Таким чином, після півночі повинна бути знята вся зовнішня реклама на всій території країни, припинена трансляція агітаційних матеріалів на радіо і телебаченні, а також заборонено її розміщення в друкованих ЗМІ, і розповсюдження будь-якої рекламної продукції.

У разі проведення повторного голосування вести передвиборчу агітацію дозволяється з наступного дня після того, як Центральна виборча комісія призначить день такого голосування.

Разом з тим, до передвиборчої агітації не відносяться офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть носити агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій) про дії кандидатів на посаду Президента України, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

Раніше, а саме 2 січня, припинилося поширення інформації про результати опитувань думки громадян щодо кандидатів на посаду Президента України.

Нагадаємо, вибори Президента України пройдуть 17 січня. На посаду глави України балотуються 18 кандидатів. Громадяни України зможуть проголосувати на виборчих дільницях з 08:00 до 20:00. Лише після закриття виборчих дільниць можливе оголошення результатів екзит-полів, які збираються проводити в день голосування кілька соціологічних служб.

ЦВК повинна встановити результати голосування в день виборів і скласти відповідний протокол до 27 січня 2010 року включно, після чого офіційно оприлюднити їх.

У випадку, якщо перший тур не виявить переможця, ЦВК оголосить дату проведення другого туру. Очікується, що другий тур відбудеться на початку лютого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua