Мінекономіки ініціює зниження портових зборів на 30%


Мінекономіки ініціює зниження портових зборів на 30%

Міністерство економіки ініціює зниження ставок портових зборів у середньому на 30%. Про це йдеться в проекті постанови Кабінету Міністрів, оприлюдненому на сайті міністерства.

Це стосується таких портових зборів, як корабельні, причальні, якірні, канальні, маякові, вантажні, адміністративні і санітарні збори.

Даною постановою пропонується внести зміни в постанову уряду №1544 від 12 жовтня 2000 року "Про портові збори" з метою впровадження конкурентоздатних ставок портових.

Крім того, міністерство пропонує Кабміну встановити, що введені ставки будуть не граничними, а фіксованими.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, на даний момент вартість заходу судна в порти країни в 1,5-2 рази вища, ніж в порти інших країн Чорноморського басейну.

За прогнозами міністерства, зниження ставок портових зборів забезпечить підвищення конкурентоспроможності вітчизняних морпортів і національних товарів на світових ринках.

Також зниження ставок портових зборів створить сприятливі умови для залучення додаткових суднозаходів і транзитних вантажів у порти країни.

Як повідомлялося раніше, Кабмін за ініціативою Міністерства транспорту і зв'язку своєю постановою № 769 від 20 серпня 2008 року підвищив ставки портових зборів на 58%.

Мінтрансзв’язку в липні 2009 року заявляло, що допускає зниження окремих портових зборів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua