Експерт: Підвищення ставки збору з безготівкових операцій обміну валюти до 0,5% не вплине на валютний ринок


Експерт: Підвищення ставки збору з безготівкових операцій обміну валюти до 0,5% не вплине на валютний ринок

Підвищення ставки збору з безготівкових операцій обміну валюти з 0,2% до 0,5% не вплине на ситуацію на валютному ринку. Таку думку висловив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександр Жолудь.

"Враховуючи, що у нас була і вища ставка свого часу на ринку, і це не заважало ринку існувати, якихось істотних скорочень обсягів на ринку або відходу ринку в тінь я не чекаю", - відзначив експерт.

Як повідомлялося, Пенсійний фонд України (ПФУ) надіслав лист до Кабінету міністрів щодо ставки збору в ПФУ з операцій купівлі безготівкової валюти, в якому заявляє, що даний збір в 2010 р. має становити 0,5%. Зокрема, на думку Пенсійного фонду, дане рішення засноване на тому, що Законом "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ставка збору з 2008 р. встановлюється у розмірі 0,5%. В той же час, зниження збору до 0,2% було передбачено лише в бюджеті на 2009 р. Таким чином, вважає ПФУ, оскільки бюджет на 2010 р. поки не прийнятий, ставка збору (0,5%) має ґрунтуватися на нормах Закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Довідка. Збір з безготівкових валютних операцій в Україні введено в 1998 році як тимчасовий захід. До 2006 року його ставка складала 1,5%, потім скоротилася до 1,3%, в 2007 р. - до 1%, в 2008 р. - до 0,5%, а в 2009 р. - до 0,2%. У Кабміні заявляли про намір скасувати даний збір в 2010 році, на чому також наполягає і Міжнародний валютний фонд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua