Адвокат: Провину комунальних служб в ДТП можна довести в суді


Адвокат: Провину комунальних служб в ДТП можна довести в суді

Якщо автовласник упевнений, що ДТП або поломка автомобіля сталися з вини дорожніх або комунальних служб, які не очистили від снігу або льоду дорогу, то свою правоту йому треба відстоювати в суді. Про це заявив адвокат, старший партнер юридичної фірми "Ільяшев і Партнери" Роман Марченко.

"При ДТП або поломці авто відразу ж слід викликати ДАІ і просити зафіксувати інцидент в протоколі огляду місця пригоди. Протокол в даному випадку буде відправною точкою при доведенні провини комунальників у суді. Відповідно до чинного законодавства, належним чином складений і оформлений протокол і схема дорожньої пригоди, є і самостійними джерелами доказів у майбутньому судовому процесі. Власникові транспортного засобу треба наполягати на якомога детальнішому відображенні в протоколі несприятливих дорожніх умов, що викликали пригоду (обмерзання, замети, пошкодження дорожнього полотна тощо). Також варто наполягати на фото- або відео-фіксаціях обстановки на місці пригоди. У даній ситуації жодні докази не будуть зайвими", - вважає Р.Марченко.

Далі, радить адвокат, автовласникові слід з'ясувати, в чиїй юрисдикції перебуває ділянка дороги, на якій сталося ДТП, і звертатися до суду з позовом до цього підприємства про відшкодування матеріального і морального збитку. "На власному досвіді можу сказати, що якщо докази очевидні й належним чином зафіксовані, то суд з великою вірогідністю прийме рішення на користь позивача (автовласника)", - резюмував адвокат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua