Єдиний ринок пасажирського залізничного транспорту почав діяти в ЄС


Єдиний ринок пасажирського залізничного транспорту почав діяти в ЄС

З нового року в Європейському союзі відкрився для конкуренції ринок міжнародного пасажирського залізничного сполучення.

Це "новий етап багатолітнього процесу консолідації європейської залізничної галузі", вказується в заяві заступника голови Єврокомісії Антоніо Тайані, поширеній на початку року.

"Відкриття ринку міжнародних пасажирських перевезень вигідне як галузі, так і пасажирам. Воно передбачає розширення вибору для пасажирів і має слугувати значному зростанню якості послуг і зниженню цін", - підкреслив Тайані.

Всі залізничні компанії країн-членів ЄС отримують право займатися пасажирськими перевезеннями через територію союзу за межами своїх національних кордонів. Вони можуть користуватися інфраструктурою інших країн ЄС, необхідною для виконання цього завдання.

Для реальної конкуренції залізничні перевізники отримують право "каботажу". Умовно кажучи, польський поїзд, що прямує до Франції, може на своєму шляху перевозити пасажирів між німецькими станціями.

Деякі обмеження поки зберігаються з метою підтримки національних залізничних служб. За певних умов може бути обмежений доступ іноземних перевізників на маршрути, які обслуговуються національними перевізниками за державними контрактами. Йдеться про маршрути, перевезення якими соціально необхідні, але не можуть бути рентабельними. З іноземних перевізників можуть стягувати додаткові збори, що компенсують різницю вартості перевезень з місцевими, які працюють за держконтрактами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua