Іспанія святкує головування у ЄС і думає про вихід із кризи


Іспанія святкує головування у ЄС і думає про вихід із кризи

В Мадриді 8 січня відбудуться урочистості з нагоди переходу до Іспанії головування в ЄС, в яких візьмуть участь і вищі брюссельські чиновники. Прем'єр-міністр Сапатеро пропонує заходи із подолання кризи.

В п'ятницю, 8 січня, в Мадриді відбудуться святкові заходи з приводу прийняття Іспанією посади голови в Європейському Союзі. Прем'єр-міністр країни Хосе Луіс Родрігес Сапатеро зустрінеться з головою Європейської ради Херманом Ван Ромпеєм, главою Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу і верховним представником ЄС із питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.

При цьому йдеться про домовленості, які допоможуть уникнути конфліктних ситуацій між постійним головою Європейської ради, посада якого з'явилася з набуттям чинності Лісабонського договору 1 грудня 2009 року, і головуванням в Європейській раді, яке як і раніше переходить кожні 6 місяців до однієї з країн ЄС. Про це повідомляє інформаційне агентство dpa.

Хосе Луіс Родрігес Сапатеро, чия країна в першому півріччі 2010 року головує в Європейському союзі, закликав країни Євросоюзу позначити кон'юнктурні цілі, які б стали обов'язковими для всіх держав. Після найважчої за останні десятиліття фінансової кризи необхідні рішучі заходи для підвищення конкурентоспроможності європейської економіки, заявив він на прес-конференції в Мадриді 7 січня. Серед заходів, запропонованих Сапатеро, - скорочення субвенцій з бюджету Європейського Союзу.

Політик запропонував країнам ЄС закріпити ці цілі в десятирічному плані розвитку до 2020 року, повідомляє агентство Reuters. Лісабонську стратегію Євросоюзу, прийняту на 10 років в 2000 році і направлену на створення найбільш конкурентоспроможної в світі економіки, Сапатеро назвав провалом, зазначає агентство AFP. За його словами, це була низка добрих намірів, які, проте, ні до чого не зобов'язали національні уряди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua